Debakl Varteksa, remi Intera i Zagreba
Uspavanka u Rijeci

Varteks je demoliran na gostovanju kod Croatie Sesvete rezultatom 4:0 a Inter Zaprešić i Zagreb kojeg je do skora vodio Ćiro su podijelili bodove.

Na Kantridi je Rijeka ugostila ekipu Osijeka a posjetitelji su mogli sve samo ne uživati u uspavanoj igri koje su priredile obje ekipe.
Gosti su bolje otvorili utakmicu da bi sredinom prvog dijela riječani ipak sredili svoje redove i nastavak je bio izuzetno borben sa malo prilika i na jednoj i na drugoj strani. Rijeka je bila bolja ekipa a ulaskom Hrvoje Štroka još više je živnula, no rezultat na semaforu je glasio kao i na samom početku 0:0!

Nekad Ćirini "pjesnici" remizirali u Zaprešiću

Za razliku od utakmice Rijeka - Osijek, gosti na stadionu u Zaprešiću su mogli uživati u odličnom fudbalskom izdanju obje ekipe. Odlični potezi i borbenost su bili sve prisutniji kako je utakmica odmicala kraju. U 29. minuti bivši igrač splitskog Hajduka je atraktivno petom pogodio mrežu zagrepčana i tako donio radost svim prisutnim na stadionu. Vrijedan bod za "pjesnike" donio je Krstanović u 82. minuti, a drugo poluvrijeme je bilo dosta bolje od prvog. Prilike su se redale jedan za drugom, no krajnji rezultat je ujedno i najrealniji kad se sagledaju sve prilike.

Sesvete kobne za Varteks

Rezultat i nije realan obzirom da je Croatia imala četiri šuta i sva četiri su završili u mreži Varteksa. Gosti nisu iskoristili svoje prilike i u Varaždin se vraćaju "praznih džepova".
U samom finišu prvog dijela gosti primaju dva gola. Najprije je Drevenovu mrežu načeo Juroš a nepunih 60 sekundi poslije Krunoslav Čičak pogađa za miran odmor Croatie.
U drugom dijelu smo vidjeli još dva pogodka a oba su bili u mreži Varteksa. Najprije je Petrović po četvrti put u ovoj sezoni zabio, da bi 10 minuta prije kraja konačan rezultat postavio Vojnović.

Šibenik i Cibalija sigurni kod kuće

Vjerovali ili ne, ekipa Cibalije već dugih 15 godina nije uspjela pobijediti, ali svemu dođe kraj pa i ovoj dugoj tradiciji koja je na strani Zadrana. Željko Malčić je u ranim minutama utakmice donio prednost Cibaliji što se kasnije pokazalo kao pobjeda za skok na 2. mjesto HNL lige.

Iako je Slaven Belupo pokazao pravo lice na utakmici Kup Uefa protiv CSKA iz Moskve, na gostovanju u Šibeniku nije imao nikakve šanse.
Ivan Rodić je u 7. minuti šibenčanima donio prednost. Sa više od tredeset metara pogodio je Gović u 18. minuti, gol je postignut uz veliku pomoć vjetra. Mehmet Alispagić je u 32. minuti okončao sve dileme oko pobjednika, tako je Slaven do kraja utakmice pokušavao zabiti počasni gol, ali ni to im nije polazilo za rukom. Golman Šibenika Slavija sačuvao je svoju mrežu netaknutom.