Demirović strijelac za St. Gallen u ubjedljivom trijumfu

Bh. napadač u sjajnoj formi

A. Čaušević

Ermedin Demirović nastavlja sa odličnim partijama u švicarskoj Super ligi.

St. Gallen je u 13. kolu na stadionu Kybunpark dočekao Sion i na kraju slavio ubjedljiv trijumf sa 3:0.

Domaći su svoje golove postigli u drugom poluvremenu, a jedan od strijelaca je bio i mladi reprezentativac BiH.

Rezultat se prvi put promijenio u 56. minuti kada je pogodio Quintilla, da bi Demirović pet minuta kasnije jedan odbijanac pospremio u praznu mrežu.

Konačan rezultat i nova tri boda s kojim je St. Gallen izbio na visoko drugo mjesto u 73. minuti je postavio Hefti.

Računajući i večerašnji Demirović o najjačem rangu švicarskog fudbala sada ima pet golova.