
U nedjelju meč odluke
Na Maksimiru kao nikad prije padaju na koljena jer se boje crnog scenarija: "Hajduk je veliki klub"
S razlogom ili ne, pokazat će vrijeme, ali u Dinamu se boje da će ih Hajduk "prodati". Sada na Maksimiru kao nikad prije moraju da hvale Splićane i da im padaju na koljena, s nadom da će im ipak pomoći da osvoje titulu.
Dva kola prije kraja, Dinamo ima bod manje od Rijeke, ali sa mnogo povoljnijim rasporedom. Modri gostuju Lokomotivi i dočekuju Varaždin, a Rijeka ima gostovanje u Splitu kod Hajduka i domaći meč sa Slavenom.
Pretpostavka je da je ključna utakmica na Poljudu, gdje Rijeka eventualnom pobjedom dolazi na prag titule, a sve drugo bi moglo Modre odvesti do novog naslova prvaka.
Naravno, postoje opravdane insinuacije da će Hajduk pomoći Rijeci da bude prva, kako bi zaustavio slavlje svog ljutog rivala iz Zagreba.
"Sigurno da nije ugodna situacija, ali smo si sami krivi što smo u takvoj situaciji. Kako god završilo prvenstvo, mi iz te situacije moramo izvući pouke. Fokusiramo se na ono što možemo, a to je proces pripreme i vjerujem da ćemo dobro izgledati. Kažem, sami smo si krivi.
Oglasi
Hajduk je veliki klub i nemojte podcjenjivati Hajduk. Veliki klubovi su veliki zato jer imaju ogromnu povijest, jer su imali velike igrače. Ne vjerujem u te insinuacije. Mi smo fokusirani samo na ono na što mi možemo utjecati, a to je da igramo što bolje", poručio je na press konferenciji trener Dinama Sandro Perković.
Perković je privremeni trener i još uvijek nije jasna njegova uloga u budućnosti, odnosno hoće li ostati prvi trener ili biti pomoćnik nekom novom treneru?
"Svakodnevno komuniciramo i to kvalitetno. O daljnjoj budućnosti nismo razgovarali, fokus nam je samo na dnevnim temama i idućoj utakmici. Što se mene osobno tiče, osobne ambicije nijednog pojedinca u ovom klubu trenutačno nisu bitne pa tako ni moje".
Dinamo zanimljivo Lokomotivu dočekuje na Maksimiru jer se pravi novi stadion u Kranjčevićevoj. Hoće li Dinamo biti u domaćoj (svojoj) ili gostujućoj svlačionici?
"Zasad nismo izbačeni. Kad ovdje dođe hrvatska reprezentacija, Dinamo ima svoju svlačionicu."
Za kraj je Perković najavio okršaj sa Lokosima.
"Nakon utakmice protiv Slavena imali smo jedan normalnu sedmicu pa smo se dobro odmorili i odradili sve što smo zamislili. Atmosfera u momčadi je jako dobra, dobro treniramo i vjerujem da ćemo to pokazati na terenu. Lokomotiva nam je u zadnje vrijeme vrlo neugodan protivnik, promijenili su trenera kojeg respektiram i ove tri utakmice su bili u egalu. Pokazali su da su ozbiljna ekipa, maksimalno ih respektiramo. Nema ništa novoga, Samy Mmaee će biti u konkurenciji i otprije nema Dine Perić, Branka Pavića, Arijana Ademija i Pere Bočkaja', rekao je u uvodu.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.