
Nije ni prijavljen za Ligu prvaka
Dinamo oteo igrača Saudijcima i dao mu platu od 150.000, Jakirović ga još ne koristi
Dinamo je praktično jedini klub u regionu koji je u stanju realizovati transfer iz klubova koji su među najboljim na svijetu. Modri kotiraju odličnu svijetu fudbala i to im je sigurno olakšica prilikom dovođenja nekog igrača.
Manje-više svima je poznato šta je Dinamo uradio s Danijem Olmom. Doveli su ga kao golobradog mladića iz La Masije te od njega napravili igrača svjetske klase.
Upravo je Olmov put otvorio vrata prvaku Hrvatske za druge poslove, a jedan takav je realizovan u minulom prijelaznom roku kada je stigao fudbaler iz slavne Rome.
U pitanju je Jan Oliveras koji slovi za talentovanog defanzivca, a zanimljivo da nije uopće prijavljen za mečeve Lige prvaka te da ga Sergej Jakirović do sada ne koristi.
Roma je bila odlučna prodati Oliverasa u Saudijsku Arabiju. Spominjao se posao s Al-Ittihadom vrijedan šest miliona eura, ali za mladog Španca to nije bila opcija.
Ključan čovjek dovođenje Oliverasa na Maksimir je Dinamov sportski direktor Marko Markić koji je uspio uvjeriti mladog fudbalera i njegovog agenta na potpis.
Oglasi
Talentovani defanzivac je u redove Modrih stigao na jednogodišnju posudbu s pravom otkupa, a plaća na godišnjem nivou će mu biti 150.000 eura.
Radi se o izuzetno prihvatljivim ciframa za Dinamo pogotovo jer na Oliverasa gledaju kao na novog Olma, barem iz ugla buduće zarade i njegovog igračkog razvoja na Maksimiru.
Sergej Jakirović Oliverasa uopšte nije koristio u uvodnom dijelu sezone, a razlog je što mladi Španac još uvijek nije dovoljno spreman za takmičarske mečeve.
Dok je u Romi čekao ishod oko svoje budućnosti trenirao je individualno što se odrazilo na njegovu pripremu pa u Dinamu ne žele tek tako da ga bace u vatru.
Dinamo u ovoj polusezoni čeka veliki broj utakmica. Modri igraju na tri fronta, Ligi prvaka, domaćem prvenstvu i Kupu pa će Jakirović imati prilike da vidi je li Oliveras za velike domete ili ne.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.