Na konferenciji za medije danas je NK Dinamo predstavio novo pojačanje, iskusnog stopera Josipa Šimunića koji je stigao iz Hoffenheima.
Novinarima su hrvatskog reprezentativca, popularnog Džoa predstavili trener Modrih Krunoslav Jurčić i sportski direktor Zoran Mamić.
"Sretni smo što je Josip stigao u Dinamo, a siguran sam da ga svi vi vrlo dobro poznajete", kratko je rekao Mamić, a nadovezao se i trener Jurčić:
"Dobili smo igrača s ogromnom osobnošću, kvalitetom i iskustvom. Mi smo trenutno na jako viskom nivou i mladi igrači u ovako izazovnim situacijama ponekad reagiraju sa strahom. Zbog toga ovakvi igrači donose jednu mirnoću i pomažu mladim dečkima da se maksimalno razvijaju. Šimunić će našu ekipu dovesti na viši nivo što svi zajedno želimo".
"Drago mi je što sam stigao u Dinamo. Želim pomoći ekipi koliko god mogu i zahvalan sam što su mi dali priliku da s Dinamom igram u Ligi prvaka. Ja ću zahvalnost pokazati na terenu. Do trenutka kad je postalo sigurno da dolazim ovdje baš niste mogli vidjeti moje izjave. Ja sam htio što manje izlaziti u javnost dok sve nije gotovo. Sad jedva čekam kad ću početi igrati u dresu Dinama", istakao je Šimunić.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.