Dinamo s pola gasa protiv Slavena, meč obilježio nevjerovatan autogol

HNL

Dinamo je u 8. kolu HNL-a na Maksimiru lagano savladao Slaven Belupo s 3:0 i popeo se na drugo mjesto prvenstvene tabele.

Slaven Belupo bio je lagan zalogaj za Dinamo. Modri su ih kući u Koprivnicu ispratili s tri gola u mreži.

Do vodstva hrvatski prvak stiže u 26. minuti meča. Svoj prvi gol postiže pojačanje iz Bayerna Gabriel Vidović za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon pet minuta igre u nastavku priča o pobjedniku ove utakmice je završena. Slavljenik Bruno Petković postigao je gol za 2:0.

Nije Dinamo stao s napadima. Nova akcija se isplatila samo sedam minuta kasnije kada Daniel Štefulj postiže zaista nevjerovatan autogol u pokušaju da vrati loptu golmanu i to je bilo 3:0.

Mogao je domaći sastav i uvjerljivije slaviti. Bilo je još šansi pred golom Slavena, ali ostalo je na kraju 3:0.

Šansu za igru u 66. minuti dobio je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Luka Menalo, a novi debi u modrom dresu upisao je i povratnik u tim, legendarni Arijan Ademi.

Tim Sergeja Jakirovića je ovom pobjedom došao do 13. boda u sezoni i sada su na minus dva od velikog rivala Hajduka.