Domaćin namučio Hrvatsku

EP u rukometu

Ponovo loša igra hrvatskih rukometaša, no ovaj put, na njihovu sreću, došli su do dva boda i jednom su nogom u polufinalu EP-a. Popularni Kauboji sa 26:23 savladali su domaću selekciju Austrije.

Nakom remija s Islandom i opomene, rukometaši Hrvatske večeras su u Beču pobijedili domaćina Austriju rezultatom 26:23 i tako skoro osigurali plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Hrvati su bolje otvorili utakmicu i imali pet golova prednosti, a Austrijanci punih sedam minuta nisu uspjeli zabiti. Promašeni zicer Zrnića i sve je krenulo naopako po naše susjede. Serijom 4:0 Austrija sa svega jednim golom zaostatka odlazi na poluvrijeme.

Ivano Balić sjedio je na klupi, no Červar ga je ubacio u igru početkom drugog dijela, ali su se domaćini tek tada vratili u igru i nastala je prava drama. Dva gola prednosti su u par navrata imali Hrvati, no uporni domaćini bi to uvijek sustizali.

A, onda u zadnjih desetak minuta Hrvatska dolazi do 20:18 i zahvaljujući isključenjima domaćih igrača ta prednost nije ovaj put istpoljena, štoviše povećana je pa se meč okonačo rezultatom 26:23. Austrijanski selektor Dagura Sigurdsson naprosto je poludio u finišu utakmice, pa je na kraju opravdano i isključen (crveni karton).

Hrvatska očekuje pobjedu Norveške u skandinavskom okršaju s Danskom, jer bi tim ishodom bili siguran prolaznik u polufinale. U protivnom, do kraja su sve opcije isključene.

U drugoj utakmici I skupine Island je bez puno muke savladao Rusiju sa 38:30.