Dominacija je prava riječ: Bayern osvojio DFB Pokal i stigao do duple krune

Savladan RB Leipzig

Bayern je potvrdio dominaciju u njemačkom fudbalu i ove godine. Nakon titule prvaka Bavarci su osvojili i kup. U finalu DFB Pokala sa ubjedljivih 3:0 savladan je RB Leipzig.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu prvih pola sata pripalo je ekipi iz istočnog dijela Njemačke, najbolju šansu u 11. minuti imao je Yussuf Poulsen čiji je udarac sjajno odbranio Manuel Neuer.

Nakon toga Bavaraci su počeli preuzimati kontrolu nad susretom, a do vodstva su stigli u 29. minuti. Sjajan gol glavom iz teške situacije zabio je Robert Lewandowski. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na startu drugog dijela dobre šasne za RB Leipzig su imali Timo Werner i Emil Forsberg, ali je Neuer podsjetio na svoje najbolje dane kada je bilo i najpotrebnije.

Pitanja pobjednika riješeno je u 78. minuti. Na 2:0 povisio je Kingsley Coman. Osam minuta kasnije sve dileme svojim drugim golom na meču riješio je Lewandowski.

U finišu meča priliku za igru su dobili Arjen Robben i Franck Ribery koji su se tako na najbolji način oprostili od Bayern.

Bayernu je ovo inače bio 19. DFB Pokal po čemu su apsolutni rekorderi u Njemačkoj, dok će RB Leipzig sačekati još neko vrijeme na prvi trofej u klupskoj historiji.