Niko više neće ni pomisliti na Livakovića - Spreman je potpis zbog kojeg će Hrvat pasti u zaborav!
Foto - IMAGO / Anadolu Agency

Dominik im više nije tema

Niko više neće ni pomisliti na Livakovića - Spreman je potpis zbog kojeg će Hrvat pasti u zaborav!

Midhat Šljivak

Dominik Livaković je već prošlost u španskoj Gironi. Hrvat je napustio klub i vjerovatno ide u Dinamo, ali za njim se neće previše plakati. Spreman je potpis zbog kojeg će Hrvat pasti u zaborav i novi član katalonskog kluba postat će Marc-Andre ter Stegen.

Girona i Dominik Livaković su raskinuli saradnju. 30-godišnji golman se bez ijedne sekunde u četiri mjeseca vraća u redove turskog Fenerbahčea, a već bi u narednim danima mogao završiti u dresu zagrebačkog Dinama.

Livaković je pristao na sve kako bi se vratio u Dinamo. Igrat će za tri puta manje novca (700.000 eura godišnje), ali njemu je bitno samo da redovno brani pred početak Svjetskog prvenstva.

Apsolutno niko u Kataloniji neće pustiti suzu za hrvatskim golmanom. Oni su uvjereni da je Dominik ispao neprofesionalan, no ipak su mu zaželjeli sve najbolje u novom klubu.

Umjesto Livakovića u sastav Girone dolazi veliko ime. Nijemac Marc-Andre ter Stegen preuzet će jedinicu ovog tima od čovjeka kojeg Hrvat nije mogao ugroziti - Paula Gazzanige.

Njemu je garantovano mjesto prvog golmana. Inače ne bi ni pogledao ponudu Girone, a druga opcija koja ga je privukla je činjenica da nije želio mijenjati mjesto boravka.

Oglasi

Posao će ubrzo biti završen. Sve strane polako zaključuju dogovor i Ter Stegen odlazi nakon 12 godina.

"Girona je spremna pokriti 25 posto Ter Stegenove plate do kraja sezone. Barca na sve gleda veoma pozitivno, kako s financijske, tako i sa sportske strane", navodi Sport.

Rado bi ga u svojim redovima vidio i trener ovog tima Michel. Iako je Livakovića ponižavao zbog Gazzanige, Ter Stegen je druga priča:

"Volio bih Ter Stegena u ekipi. On je vrhunski golman. Ne postoji klub koji ga ne bi htio", govori Michel.

Oglasi

Ter Stegen je odbio ponude iz Turske, nije mu se išlo ni u Aston Villu, pa je naposljetku pristao da ode na posudbu u Gironu.

Osim puta prema trening centru i saigrača ništa se neće promijeniti. Ostaje da živi u Barceloni, što je i želio, ali će do kraja sezone imati ulogu prvog golmana.

Njegova želja je jedinica reprezentacije Njemačke na Svjetskom prvenstvu. Girona bi mu to mogla omogućiti i sve je spremno za zaista spektakularan potpis.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Sigurno će 33-godišnjak donijeti ogromnu sigurnost u ovaj tim. Svjetska klasa će im biti među stativama i jedno od najvećih imena koje je ikad zaigralo za ovaj tim.

Ter Stegen je u proteklih 11 i po godina odigrao 423 utakmice za Barcu. Broj jedan je ove sezone izgubio od Joana Garcije.

Oglasi