Donji Srem i dalje na čelu

Superliga Srbije

Danas je odigrane utakmice trećeg kola fudbalske Superlige Srbije u kojima je zabilježeno nekoliko iznenađenja.

Neočekivani lider na tabeli, Donji Srem je ostao neporažen na vrućem terenu u Užicu, gdje je do boda stigao u samom finišu utakmice (2:2). Donji Srem je i protiv Slobode potvrdio kvalitet, jer je poveo već posle desetak minuta, ali je domaćin preokrenuo rezultat i čuvao ga do 90. minuta.

Kada se činilo da su gosti na pragu prvog poraza, zaslužen bod donio je Petković iz penala.

Ivanjički Javor je ostvario drugi uspjeh zaredom trijumfujući kod kuće protiv Spartaka (2:0), dok je OFK Beograd priredio novo razočaranje navijačima remijem bez golova na Karaburmi (0:0).

Rezultati 3. kola:

Javor - Spartak 2:0 (Silva 2, Jakimovski 8. penal)
OFK Beograd - Hajduk 0:0
Rad - Smederevo 0:0
Sloboda - Donji Srem 2:2 (Ranđelović 38, Stajić 41 - Damjanović 9, Petković 90. penal)

Sutra se sastaju Novi Pazar - Crvena zvezda (17 sati) i Partizan - Jagodina (19)