Drama na jugu: Šok za lidera u Višićima, golijada u Livnu

Fenjeraš priredio senzaciju

H. Zilić

Odigrani su mečevi 14. kola Druge lige FBiH - skupina Jug.

Iznenađenje sezone viđeno je u Višićima.

Domaća ekipa HNK Višići sa 2:1 savladala je HNK Čapljina i tako lideru servirali prvi poraz u sezoni.

Junak Višićana bio je Pažin koji je pogađao mrežu Čapljinaca u 26. i 89. minuti, dok je za goste pogodio Mace u 36. minuti.

Bez obzira na trijumf Višići su ostali fenjeraši, ali sada sa deset bodova dva manje od Bjelopoljca i tri manje od Gruda.

Kiks Čapljine iskoristio je Klis savladavši Kamešnicu sa 2:1 i tako su Čapljincima prišli na dva boda zaostatka kada je u pitanju borba za prvo mjesto.

Troglav je sa 7:1 savladao HNK Stolac i to je bila utakmica sa najviše pogodaka u ovom kolu.

Rezultati:

Višići - Čapljina 2:1 (Pažin26', 89'/Mace 36')

Klis - Kamešnica 2:1 (Kudra 19', Sultanić 54'/Delić 36')

Grude - Ljubuški 3:0 (Boban 43', Mikulić 71', Ivanković 76')

Brotnjo - Turbina 2:1 (Turudić 16', Sabljić 32'/Agović 7')

Bjelopoljac - Neum 0:1 (Menalo 48')

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Jug:

Rama - Sloga 3:1 (Budimir 42', 67', 72'/Grubeša 78')

Troglav -Stolac 7:1 (Karadža 26', Čolak 39', 42', 45', Koprčina 54', 76', Križan 88'/Stanković 66')