Drugi trijumf Mešinog Grenoblea
Baždarevićev Grenoble jedina ekipa sa stopostonim učinkom

Prvenstvo Francuske, 2. kolo

Fudbalski klub Grenoble, kojeg s klupe vodi bh. stručnjak Mehmed Baždarević ostvario je i drugi trijumf u francuskoj eliti i za sada je jedina ekipa sa stopostotnim uspjehom nakon nepotpunog 2. kola.

Danas su Mešini izabranici pred domaćim navijačima savladali Rennes sa 1:0 golom Akroura u 20. minuti utakmice. Grenoble je odlično otvorio utakmicu i već nakon deset minuta igre imali su priliku iz jedanaesterca da dođu u vodstvo. Međutim, najstrožiju kaznu Feghouli nije uspio pretvoriti u pogodak. Ipak, deset minuta kasnije Akrour je pogodio za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i konačan rezultat.

Lyon našeg Miralema Pjanića nije uspio ostvariti prvu gostujuću pobjedu. Lavovi su gostovali kod Lorienta, a utakmica je završena bez golova. Nakon što je u prvom kolu protiv Toulousea odigrao svih 90 minuta, Pjanić nije bio u kombinacijama za današnju utakmicu. Večeras se igra posljednji meč 2. kola u kojem Marseille dočekuje Auxerre.

Grenoble 1-0 Rennes