Duljević upisao asistenciju u porazu Nimesa od Dijona

Izlaskom bh. igrača sve krenulo nizbrdo

E. Čaušević

Fudbaleri Nimesa večeras su poraženi na svom terenu od Dijona (1:3) u meču 17. kola Ligue 1.

Ništa nije slutilo nakon prvog poluvremena da će domaće ekipa doživjeti poraz. Nimes je u prvom dijelu igrao odlično i vodio sa 1:0, ali u drugom dijelu se desio nevjerovatan pad koji je Dijon iskoristio.

Domaći su do prednosti došli u 31. minuti utakmice kada je bh. reprezentativac Haris Duljević upisao asistenciju, a pogodak za 1:0 postigao je Ahlinvi.

Međutm, u drugom dijelu Dijon je uspio da dođe do preokreta. Gosti su u 75. minuti golom Konatea poravnali na 1:1, a samo dvije minute kasnije Balde pogađa za preokret i 2:1.

Konačnih 3:1 svojim drugim golom na utakmici postavio je Konate u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Duljević je igrao do 72. minute, a njegovim izlaskom kao da je sve krenulo nizbordo za Nimes.

Nimes je sada posljednji sa 12 bodova koliko ima i Dijon koji je uspio da ih prestigne i sada je pretposljednji.