Dundee United treći
Pobjeda Motherwella

Odigrano kompletno kolo u Škotskoj

M. Maksimović

U sjeni Old Firm derbija odigrane su preostale utakmice 20 kola. Od pet odigranih utakmica, domaći sastavi su slavili u četiri, jedinu gostujućupobjedu je ostvario Kilmarnock.

Dundee United je minimalno na svom terenu savladao Falkirk, a gol odluke je postigao Scott Robertson. Falkirk je utakmicu završio sa deset igrača jer je u 82. minuti isključen Darren Barr. Nakon ove pobjede Dundee United drži treće mjesto na tabeli sa 34 boda.

Istim rezultatom su završene još dvije utakmice. Aberdeen je na Pittodrie Stadionu bio bolji od
Heartsa, a za jedini gol na utakmici se pobrinuo Lee Miller. Aberdeen ima bod manje od
Heartsa i četiri manje od Dundee Uniteda.

Treća utakmica koja je završila rezultatom 1:0 je ona između St Mirrena i Hamiltona. Za razliku od predhodna dva susreta, ovdje je pitanje pobjednika tek riješeno u finišu utakmice, gol je zabio u 79. minuti Craig Dargo.

Najviše golova je postignuto Easter Road Stadionu gdje je Kilmarnock pobjedio domaći Hibernian 4:2. U ranoj fazi utakmice gosti su stvorili osjetnu prednost, Danny Invincible je zabio u 5. minuti, a na 0:2 je povisio  Allan Russell u 12. Do kraja prvog dijela Hibernian se vratio u igru. U samo četiri minute sudija Norris je dosudio dva jedanesterca za Hibernian, a oba je realizovao Dean Shiels. Da stvar bude gora po goste ostali su sa deset igrača, nakon što im je isključen golman Alan Combe u 38. minuti.

Bez obzira što su 53 minute gosti igrali sa igračem manje, na kraju su stigli do pobjede. U drugoj minuti nastavka ponovo je strijelac  Danny Invincible a konačnih 2:4 postavlja Garry Hay 14 minuta prije kraja.

Chris Porter je bio danas nerješiva enigma za odbranu Invernessa. Golman gostiju Ryan Esson je tri puta vadio loptu iz svoje mreže, sva tri puta je strijelac bio Chris Porter za pobjedu Motherwell 3:2. Čast Invernessa su spasili Ross Tokely (44.) i Adam Rooney (90.)