Dva iznenađenja u njemačkom Kupu

Drugoligaši bolji od Bundesligaša

S. Mlaćo

U prva dva meča osmine finala Kupa Njemačke dva drugoligaša izborila su prolaz dalje protiv Bundesligaša.

Naime, Hamburger SV je pred svojim navijačima savladao Nurnbeg sa minimalnih 1:0. Nakon prvih 45. minuta mreže se nisu tresle, a zatim Ozcan donosi vodstvo domaćima. Domaći su do kraja imali još nekoliko prilika i zasluženo izborili prolaz dalje.

Senzaciju je napravio Heidenheim koji je nadigrao favorizovani Bayer Leverkusen. Gosti su vodili 1:0 nakon prvog dijela pogotkom Brandta i činilo se da će lagano proći dalje, no u drugom poluvremenu pravi šok.

Prvo je Doveda izjednačio u 47. minuti na 1:1, a zatim Multhaup pogađa u 72. minuti za potpuni preokret.

U toku su dueli između Borussia Dortmund - Werder Bremen i Duisburg - Paderborn.