Dvostruka "štikla": Asistencija petom za gol petom!

Ovo se rijetko viđa

Fudbaleri Mlada Boleslave su u derbije češke lige poraženi sa 1:2 od aktuelnog šampiona te zemlje i učesnika ovosezonske grupne faze Lige prvaka, ekipe Viktorije Plzen koja je također gostovala i u BiH.

Nakon minimalnog domaćeg poraza od Bayerna u okviru 4. kola Lige prvaka, češki šampion se oporavio i do novih bodova uz domaćem šampionatu stigao na teškom gostovanju kod Mlade Boleslave.

Ipak, domaći su poveli već u 4. minuti susreta, i to na kakav način. Jan Stohanzl je petom uposlio svog saigrača Martina Nespora koji “štiklom” pogađa za spektakularan gol kakav se zaista rijetko viđa na fudbalskim terenima.

Ipak u nastavku je Viktorija stigla do pobjede golovima Petrzele i Cisovskog, ali to ne umanjuje ljepotu vodećeg gola domaćih fudbalera.