Dvostruki strijelac Yilmaz za novi trijumf Galate

Turska Superliga

Nogometaši Galatasarayja su u derbiju 16. kola turske Superlige savladali Trabzonspor rezultatom 2:1...

Galata je u Istanbulu došla do osme prvenstvene pobjede i to zahvaljujući  dvostrukom strijelcu Buraku Yilmazu.

Sva tri pogotka postignuta su u razmaku od osam minuta. U 60. minuti Yilmaz postiže prvi gol, ali Adin u 66. zabija za 1:1, a dvije minute kasnije Yilmaz je ponovo strijelac.

Colman je u sastavu Trabzonspora u 76. minuti dobio direktan crveni karton, pa gosti se više nisu mogli ni nadati nekom pozitivnom rezultatu.