DVTK savladao Ferencvaroš, Husiću i Dilaveru po 90 minuta

Mađarska OTP Bank Liga

U desetom kolu mađarske OTP Bank Lige momčad DVTK-a na svom terenu savladala je Ferencvaroš sa 2:1.

Domaći tim preko Takasza vodstvo je imao već nakon šest minuta igre, ali odgovor gostujućeg tima stigao je samo tri minute poslije. Za izjednačenje Ferencvaroša pobrinuo se Gera.

Nastavak utakmice nije ponudio prevelike šanse od strane oba tima, sve do 60. minute i novog vodstva DVTK-a. Strijelac je opet bio Takasz koji je postavio konačnih 2:1.

U redovima pobjedničkog tima cijeli susret odigrao je bh. internacionalac Senad Husić, kao i u dresu Ferencvaroša Emir Dilaver.