Džeko briljirao, Bayern slavio

Još jedna izvanredna partija našeg napadača

Naš Edin Džeko briljirao je danas u dresu Wolfsburga, no to, ali ni vodstvo od 2:0, nisu bili dovoljni da se njegov, i tim Zvjezdana Misimovića, sa „Allianz“ arene „izvuku“ poraza od Bayerna.
Izgubili je Wolfsburg sa 2:4, a Džeko je obilježio početak utakmice.

U 31. minutu susreta bio je u nezadrživom prodoru. U kaznenom prostoru slavne ekipe iz Minhena oborio ga je Demichaelis, te izborio jedanaesterac za svoju ekipu. Siguran sa „bijele tačke“ bio je Grafite za 0:1.

Samo dva minuta kasnije naš reprezentativni napadač upisao se i u strijelce. Nakon centaršuta sa desne strane, sjajno je skočio i glavom poslao loptu u desni ugao gola Bavaraca. Nazirao se tada potop Bayerna, no nije bilo tako.

Do kraja poluvremena smanjio je francuski internacionalac Fanck Ribery. Za 1:2 pogodio je u 41. minutu.

U nastavku meča Bayern je pokazao zašto je jedna od najboljih evropskih ekipa. Van Bommel je u 54. minutu poravnao rezultat. Devet minuta kasnije totalni preokret rezultata. Borowski je doveo domaće u vodstvo, a trijumf Bayerna potvrdio je Schweinsteeiger u 80. minutu.
Mismović se nije proslavio danas, a zamijenjen je u 80. minutu igre, kada je umjesto njega u igru ušao Saglik.

Cottbus naših Ivana Radeljića i Tomislava Piplice doživio je novi poraz. Izgubili su na domaćem terenu od Eintrachta iz Frankfurta sa 2:3. Oba bh. igrača meč su počela sa klupe, a Radeljić je u igru ušao u 63. minutu, umjesto Cvitanovića.

U ostalim današnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Hannover - Werder 1:1, Schalke 04 - Arminia 0:0, Borussia M'gladbach - Karlsruhe 1:0.
U prvoj utakmici devetog kola Bayer je sinoć dobio FC Koln sa 2:0.

Od 17 sati sutra u preostalim mečevima igraju: Stuttgart – Bochum, Borussia Dortmund - Hertha i Hoffenheim – HSV.