Džeko dva, Miske jedan gol!
Semir Štilić

Kup UEFA

Edin Džeko dva puta je zatresao mrežu Heerenveena, a Zvjezdan Misimović dodao je i svoj pogodak za ubjedljivu pobjedu Wolfsburga nad Heerenveenom...

Wolfsburg - Heerenveen 5:1

Kakva noć bh. reprezentativnog dvojca u Wolfsburgu! Edin Džeko dao je dva, a Zvjezdan Misimović jedan gol, a jedan namjestio u velikoj pobjedi njemačkog bundesligaša nad holandskim Heerenveenom.

Holandski je sastav, međutim, poveo golom Vayryena u 31. minuti. Slavlje Holanđana trajalo je samo tri minute, jer je na 1:1 poravnao Džeko na asistenciju Misimovića. Grafite je u 39. minuti doveo njemački sastav u vodstvo, a pri rezultatu 2:1 u korist Wolfsburga se i otišlo na odmor.

U nastavku, apsolutna dominacija Wolfsburga na terenu okrunjena je prvo golom Zvjezdana Misimovića u 53. minuti za 3:1, potom je Džeko svojim drugim golom u 61. minuti povisio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Krzynowek u 71. minuti. Nedovoljno oporavljeni Misimović zamijenjen je u 63. minuti, a umjesto njega u igru je ušao Gentner.

Feyenoord - CSKA 1:3

Bh. internacionalac Elvir Rahimić, ušao je u 85. minutu u igru na stadionu De Kuip, a njegov je CSKA sa uvjerljivih 3:1 bio bolji od Feyenoorda. Gosti su došli u vodstvo u 14. minuti a strijelac je bio Berezutski. Domaći su poravnali golom Giovaija Van Bronchorsta u 29. minuti. Rusi su ponovo došli u vodstvo preko Vagnera Lovea u 40., a isti je igrač u 81. minutu svojim drugim golom ovjerio pobjedu CSKA.