Napadački dvojac Wolfsburga igra sjajno

Džeko i Grafite ruše sve rekorde

Wolfsburg zauzima prvo mjesto u Bundesligi ponajviše zahvaljujući svom napadačkom dvojcu: Edin Džeko – Grafite, koji je ove sezone postao i jedan od najefikasnijih napadačkih parova Bundeslige svih vremena.

Sjajni reprezentativac Bosne i Hercegovine i nekadašnji napadač sarajevskog Željezničara Edin Džeko i brazilski virtuoz Grafite, zajedno su ove sezone postigli nevjerovatna 42 gola. Grafite je protivničke mreže tresao 23 puta, a Džeko 19.

Sa 42 postignuta gola, atomski napadački dvojac Wolfsburga nadmašio je dvojac Werdera iz sezone 2003/2004, kada su Ivan Klasnić i Ailton zajedno postigli 41 gol.

Učinak Džeke i Grafitea trenutno je treći najbolji svih vremena u Bundesligi. Na drugom mjestu je 46 golova Karl-Heinz Rummeniggea i Paula Breitnera u dresu Bayerna u sezoni 1980/1981, a na prvom mjestu su Gerd Muller i Uli Honess koji su zajedno dali 53 gola u sezonama 1971/1972. i 1972/1973.

Međutim, pred Džekom i Grafiteom su još četiri utakmice do kraja ove sezone u Bundesligi, a kako igra ovaj dvojac Wolfsburga, za očekivati je da postanu najefikasniji u istoriji njemačkog fudbalskog prvenstva.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najčitanije iz kategorije