Džeko i Misimović savladali Bragu
Džeko je zabio jedan i asistirao za dva gola Misimoviću

Naši opet briljirali u dresu Wolfsburga

Posljednji meč trećeg kola Kupa UEFA između Brage i Wolfsburga donio je najviše radosti za ljubitelje fudbala u našoj zemlji, obzirom da su Edin Džeko i Zvjezdan Misimović bili tvorci Wolfsburgovog trijumfa u Portugalu rezultatom 3:2.

Nakon što su prije tri sedmice Heerenveenu zagorčali život postigavši tri gola u pobjedi od 5:1 za prva tri boda u grupnoj fazi Kupa UEFA, Džeko i Misimović golgetersku seriju nastavili su i večeras.

Misimović se dva puta upisao u listu strijelaca, dok je Džeko postigao jedan gol te dva puta indirektno učestvovao kod golova koje je postigao Misimović. U finišu susreta na njemu je skrivljen i jedanaesterac iz kojeg je Misimović postigao svoj prvi pogodak, a u sudijskoj nadoknadi Misimović je završio akciju koju je započeo Džeko.

Već u petoj minuti Džeko je zatresao mrežu Brage na Municipal stadionu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. U narednom napadu portugalci su došli u vodstvo, a auto gol je postigao Barzagli. Ipak, naš napadač u listu strijelaca se upisao u 24. minuti. Akciju je započeo Zvjezdan Misimović, koji je uposlio Ashkana Dejagaha, a ovaj iskosa sa desne strane povratnom loptom pronašao Džeku, kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara loptu ubaci u mrežu.

Domaći su bolje otvorili i drugi dio susreta pa su u 50. minuti golom Meyong Zea došli u vodstvo od 2:1. Međutim, konstatni pritisci gostiju iz Njemačke urodili su plodom, pa je naš Zvjezdan Misimović u 83. minuti realizovao najstrožiju kaznu za 2:2. Treba napomenuti da je bugarski arbitar Ivan Valchev na bijelu tačku pokazao nakon što je Bragin defanzivac Rodriguez u kaznenom prostoru srušio Edina Džeku.

Do kraja susreta Džeko je imao još jednu polupriliku, atraktivno je pokušao lobovati golmana domaćeg tima, ali lopta ipak nije pronašla put do mreže. I, kada se očekivao kraj meča, Wolfsburg je postigao pobjednosni pogodak. Ponovo su glavnoj ulozi bili naši fudbaleri. Džeko je napravio slalom kroz odbranu Brage, dobro šutirao, a loptu je nakratko odbio domaći golman, da bi na nju natrčao Misimović i pogodio za konačnih 3:2.