Džeko: Ovo je pobjeda kolektiva
Dragulj iz Wolfsburga: Edin Džeko

Naš napadač najbolji strijelac kvalifikacija

Džeko: Ovo je pobjeda kolektiva

Edin Džeko sa dva večerašnja gola postao je prvi strijelac kvalifikacija za plasman na SP 2010. godine u Južnoafričku republiku jer je u dosadašnjem dijelu čak sedam puta zatresao protivničku mrežu.

Nakon meča u Zenici nije krio zadovljstvo, a na konstataciju da je riješio meč protiv Belgije kratko je kazao:
»Nije Džeko nadigrao rivala nego naša reprezentacija», objasnio je, pokazujući koliko je skroman.

Prvi pogodak napadač Wolfsburga postigao je nakon centaršuta Misimovića, saigrača iz Bundeslige.

«Miske i ja se poznajemo dugo i nije mi bilo teško da shvatim da će njegova lopta 'otići' na drugu stativu. Sličnu akciju imamo i u našem klubu i samo smo je 'prepisali' u reprezentaciju. Zbog toga sam na vrijeme pobjegao čuvaru i bio na pravom mjestu», kazao je Džeko.

Drugi gol bio je asistenciju Ibričića.
«Takođe jedna od akcija sa priprema. Brza kontra urodila je plodom i samo sam se našao tamo gdje treba biti neko od napadača, Muslimović, Topić ili moja malenkost. Moram naglasiti da je najvažnije da smo upisali tri važna boda sa kojim smo na dobrom putu da odemo u baraž. U stvari, vjerujem da je sada sve u našim rukama i da sa gostujućim pobjedama nad Armenijom i Estonijom možemo dosta toga riješiti.»

U narednom meču Džeki neće asistirati Misimović jer je naš lucidni veznjak dobio drugi žuti karton zbog kojeg će morat pauzirati.

«Kolektiv pobjeduđuje i to se potvrdilo i večeras. Borili smo se kao lavovi i uspjeh nije mogao izostati. Tačno je da ćemo biti oslabljeni za Misimovića, ali će se oporaviti Ibišević i Salihović, a spreman bi za svih 90 minuta trebao biti i Bajramović. Imaćemo jak i moćan sastav i ubjeđen sam da ćemo slaviti u dvije gostujuće  utakmice», završio je Džeko.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najčitanije iz kategorije