Džeko presudio Eintrachtu
Sve bolji Džeko u posljednje vrijeme

M. Maksimović

Večeras je odigrano preostalih pet utakmica 32. kola Bundeslige. Bayer Leverkusen Sergeja Barbareza je izgubio dragocjene domaće bodove u borbi za izlazak na Euro scenu...

U srijedu je  BayAren sa tri boda u džepu napustilia Hertha iz Berlina. Gosti su poveli golom Pantelića u 26. minuti. U posljednjih pola sata utakmice, Bayer je ušao sa deset igrača jer je Kießling pocrvenio zbog udaranja Kačara laktom. Igrača više gosti brzo koriste, na 2:0 je povećao Chahed iz jedanesterca u 68. minuti. Predhodno je Adler u 16-ercu srušio Piszczeka. Pokušavali su domaći doći do izjednačenja, ali sve što su napravili bio je gol  Sinkiewicza u 90. minuti. Sergej Barbarez je teren napustio u 72. minuti kada ga zamijenio Riise. Nakon ovog poraza Bayer je šesti sa 48 bodova ima samo tri manje od Stuttgarta i HSV.

Nakon nove pobjede Wolfsburg Edina Džeke ima isti broj bodova kao i Bayer pa se sada nalazi sna 7. mjestu. Novi trijum ''vukovi'' su ostvarili na gostovanju kod Eintrachta 3:2, a čovjek odluke je bio naš reprezentativac Edin Džeko. Već u 5.minuti, Grafite glavom zabija nakon ubacivanja Marcelinha. U 21. minuti Šimunek u 16-ercu domaćina ušio Mantziosa, a siguran izvođač je Amanatidis. Do odlaska na odmor gosti su opet poveli, Schäfer je bio strijelac. Golom Weissenbergera u 52. minuti, Eintracht se vratio u igru, ali tada na scenu stupa Džeko koji 11 minuta prije kraja utakmice, postiže svoj sedmi bundesligaški gol za pobjedu svog kluba.

Vrlo vrijednu pobjedu na domaćem je terenu upisao Nürnberg Zvjezdana Misimovića koji je pobjedio direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Dusburg 2:0. Već u devetoj minuti preko Charisteasa, Nürnberg je poveo 1:0, a za konačnih 2:0 najzaslužniji je strijelac Pinola u 32. minuti.  Zvjezdana Misimovića je u 59. minuti zamijenio Mnari. Nürnberg je trenutačno 16. sa 31 bodom, ima samo jedan manje od Arminie, dva od Cottbusa.

U derbiju kola HSV je poražen na svom terenu od Werdera minimalno 1:0. Werder je do tri boda stigao zahvaljujući Hugu Almeidi koji je postigao jedini gol na utakmici. Gosti su utakmicu završili sa desetoricom jer je Vranješ zbog udaranja Atoube zaradio crveni.

Bayern je nakon osvajanja još jednog naslova, odradio utakmicu maksimalno te je ostvario novu pobjedu, ovaj put protiv Arminie. Bavarci su poveli u 25. minuti nakon što Toni pronašao Riberya, a Francuz šalje loptu kroz noge Fernandeza za 1:0. Za konačnih 2:0 se pobrinuo Podolski koji je zabio u drugoj minuti nastavka.