Ostvarili historijski plasman u Bundesligu, a sada ih dočekale katastrofalne vijesti
Fabian Kleer

Moraju što brže reeagovati

Ostvarili historijski plasman u Bundesligu, a sada ih dočekale katastrofalne vijesti

Haris Zilić

Ekipa Elversberga napravila je historijski podvig plasmanom u Bundesligu naredne sezone, završivši na drugom mjestu u popularnoj Cvajti u sezoni koja je iza nas.

Međutim, nakon slavlja stigle su i katastrofalne vijesti za ovaj mali klub.

Naime, prema trenutnom stanju, domaće utakmice neće moći igrati na svom stadionu Uraspharm Areni.

Njihov stadion ima kapacitet 10.000 gledatelja i nije još u mogućnosti da dobije licencu za Bundesligu.

Moraju se izvršiti dodatni radovi, kao i uređenje samog stadiona.

Njemački mediji već pišu kako Elversberg neće moći domaće utakmice u narednoj sezoni igrati na svom stadionu barem polusezonu.

Oglasi

Špekuliše se s nekim alternativama, a među njima je i stadion Fritz Walter u Kaiserslauternu.

Klub iz malog mjesta u Saarlandu godinama je važio za autsajdera, ali je u posljednje dvije sezone napravio ogroman iskorak.

Nakon plasmana u 2. Bundesligu, Elversberg je nastavio da ruši prepreke i sezonu krunisao plasmanom među najbolje timove, osiguravši historijski ulazak u Bundesligu.

Ovaj uspjeh dolazi kao vrhunac nevjerovatnog projekta koji je klub iz četvrtog i trećeg ranga doveo do najveće scene njemačkog fudbala.

Oglasi

Elversberg je time postao jedan od najmanjih klubova ikada koji će igrati Bundesligu, što njihov podvig čini još impresivnijim.

Dolaze iz gradića od 13.000 stanovnika i sigurno su posebna priča evropskog fudbala.

No, nivo fudbala kao Bundesliga zahtijeva još ozbiljnije pripreme, sada su toga svjesni i u klubu.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Vidjet ćemo kakva će odluka na kraju biti, odnosno da li klub može do kraja augusta da odradi radove potrebne za Bundesligu na svom stadionu.

Za klub koji je donedavno bio daleko od profesionalnog vrha, Bundesliga sada znači ostvarenje sna i potpuno novu eru u historiji SV Elversberga.

Top Komentari

Sanska_Prangija
Pisete toliko gluposti, godinama vazili kao autsajder jel? A imaju investora i probili su se iz 4-5lige u drugu a i tu svake godine bili u gornjem djelu tabele
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije