Haaland presudio Brentfordu
FOTO: EPA

Norvežanin je nezaustavljiv

Haaland presudio Brentfordu

Muhamed Bogilović

Oni koji imaju Erlinga Haalanda kao kapitena na Fantasyju, slave jednako kao i navijači Manchester Cityja.

U utakmici sedmog kola engleskog Premiershipa, Brentford je ugostio ekipu Manchester Cityja.

Konačan rezultat utakmice glasio je 0:1 u korist Građana, a ovom minimalnom pobjedom ekipa Pepa Guardiole je stigla na petu poziciju tabele sa 13 bodova.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Erling Haaland u devetoj minuti utakmice koji je pogodio nakon asistencije Joška Gvardiola.

Ono što može zabrinuti Pepa Guardiolu jeste povreda u 22. minuti utakmice kada se povrijedio Rodri, a umjesto njega je morao ući Nico.

Do kraja prvog poluvremena većih prilika nije bilo.

Oglasi

Na početku drugog poluvremenu Igor Thiago je imao najbolju šansu, ali je Gianluigi Donnarumma je spasio svoj gol i u suštini sačuvao clean sheet.

Nije bilo neke lijepe igre u nastavku i poteza viška. Brentford je imao svega jedan šut u okvir gola, a Manchester City je imao četiri.

Manchester City "oteo loptu" igračima Brentforda

Ono što je fascinantno, ali i očekivano donekle jeste posjed lopte kod fudbalera Manchester Cityja.

Građani su imali čak 71% posjed lopte, te čak 92% tačnih dodavanja u ovoj utakmici.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Da stvar bude još više fascinantna, Građani su imali preko 680 tačnih dodavanja, a pokušali su nešto manje od 750 dodavanja.

To je od samog početka dolaska Pepa Guardiole na trenersku scenu njegov glavni pečat u igri njegovih ekipa. Ovo je zaista bio veći nivo "čuvanja lopte".

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Manchester City Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije