EURO 2024 iz minute u minut: Njemačka - Danska 2:0

Danas dvije utakmice

Eldar Ganibegović

Danas se igraju prve dvije utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj, a u tekstualnoj formi sve informacije iz minute u minut pratite u ovom članku. Od 18 sati se sastaju Švicarska i Italija, a od 21 Njemačka i Danska.

Ključni događaj

prije 1 dan 29.06.2024 u 23:20

Njemačka se plasirala dalje

Njemačka je slavila s 2:0 i prošla u četvrtfinale gdje će 5. jula igrati protiv pobjednika duela Španija - Gruzija.

prije 1 dan 29.06.2024 u 22:52

Musiala za 2:0

Kontra Njemačke, Musiala pogađa za 2:0 u 69. minuti.

prije 1 dan 29.06.2024 u 22:36

Njemačka vodi!

Golom Kaija Havertza iz penala u 54. minuti Njemačka je povela 1:0.

prije 1 dan 29.06.2024 u 22:32

Poništen gol Danskoj

Na otvaranju drugog dijela Andersen trese mrežu Njemačke, ali je gol poništen zbog ofsajda.

prije 1 dan 29.06.2024 u 21:44

Prekinut meč

Utakmica u Dortmundu prekinuta je usljed grmljavinskog nevremena.

prije 1 dan 29.06.2024 u 21:06

Poništen gol Njemačke

U 4. minuti je nakon ubačaja Kroosa iz kornera glavom pogodio Schlotterbeck, ali je gol poništen jer je Kimmich napravio košarkaški blok Skov Olsenu.

prije 1 dan 29.06.2024 u 21:02

Počela utakmica

Počeo je meč Danske i Njemačke u Dortmundu.

prije 2 dana 29.06.2024 u 20:06

Njemačka - Danska (sastavi)

Od 21:00 se u Dortmundu sastaju Njemačka i Danska.

Njemačka (4-2-3-1): Neuer; Kimmich, Rudiger, Schlotterbeck, Raum; Andrich, Kroos; Musiala, Gundogan, Sane; Havertz.

Danska (3-4-3): Schmeichel; Andersen, Vestergaard, Christensen; Maehle, Hojbjerg, Delaney, Bah; Eriksen, Skov Olsen, Hojlund.

prije 2 dana 29.06.2024 u 20:04

Švicarska među osam u Evropi

Švicarska je slavila s 2:0 protiv Italije i plasirala se u četvrtfinale EURO 2024.

prije 2 dana 29.06.2024 u 19:08