EURO 2024 iz minute u minut: Autogol Čeha

Lagano se zakuhava

Uživo

SportSport.ba

Ispred nas je peti dan Evropskog prvenstva u fudbalu, a danas na programu imamo dvije utakmice i to su oba duela iz grupe F.

Poravnanje u Leipzigu

Portugal je poravnao na 1:1 protiv Češke u utakmici grupe F Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Kada ne mogu Portugalci zabiti, pomogli su im protivnici. Hranac je postigao autugol u 70. minuti utakmice.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 22:21

Češka povela protiv Portugala!

Češka vodi sa 1:0 u utakmici prvog kola grupe F Evropskog prvenstva protiv selekcije Portugala.

Gol za Češku dao je Provod u 62. minuti utakmice i tako šokirao Portugalce.

Još jedan favorit ne briljira na startu EURO-a.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 21:49

Česi drže nulu

U posljednjoj utakmici prvog kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj, nakon prvih 45 minuta Portugal i Češka igraju 0:0.

Česi odlično stoje u odbrani što je i cilj u ovoj utakmici, a Portugalci teško to uspjevaju probiti.

Duel se igra na stadionu u Leipzigu i riječ je o drugom meču prvog kola grupe F. Ranije danas u istoj grupi Turska je savladala Gruziju rezultatom 3:1.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 20:28

Poznati sastavi za duel Portugala i Češke

Od 21 sat u Leipzigu se igra drugi duel grupe F na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj i duel kojim ćemo zatvoriti prvo kolo.

Snage će odmjeriti Portugal i Češka, a poznati su sastavi ekipa za ovu utakmicu.

PORTUGAL: Costa, Pepe, Dias, Dalot, Cancelo, Mendes, Vitinha, Bruno Fernandes, Bernardo Silva, Leao, Ronaldo.

ČEŠKA: Stanek, Hranac, Holes, Krejci, Coufal, Suic, Soucek, Provod, Doudera, Kuchta, Shick.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 20:01

Turska upisala prvi trijumf na ovogodišnjem EURO-u

Fudbalska reprezentacija Turske u prvoj utakmici grupe F na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj savladala je debitanta Gruziju rezultatom 3:1. Susret je odigran u Dortmundu.

Golove za Tursku postigli su Muldur, Guler i Akturkoglu, dok je prvi gol za Gruziju na velikim takmičenjima dao Mikautadze.

EURO 2024, grupa F, 1. kolo:

Turska - Gruzija 3:1 (Muldur 25', Guler 65'/Mikautadze 32', Akturkoglu 90+6')

TURSKA: Gunok, Akaydin, Ayhan, Bardakci, Calhanoglu, Guler, Kadioglu, Kokcu, Muldur, Yildiz, Yilmaz.

GRUZIJA: Mamardasvhili, Chakvetadze, Dvali, Kakabadze, Kashia, Kochorashvhili, Kvaratskhelia, Kvirkvelia, Mekvabishvili, Mikautadze, Tsitaishvili.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 19:26

Gol karijere Arde Gulera

Turska je ponovo povela protiv Gruzija. Na 25 minuta prije kraja zabio je Arda Guler.

Mladi veznjak je fantastično potegao sa ivice kaznenog prostora te zabio sjajan gol.

Lopta je završila pod samom prečkom za veliko slavlje brojnih navijača Turske.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 19:21

UEFA kažnjava HNS

Disciplinska komisija UEFA-e kaznit će Hrvatski nogometni savez zbog ponašanja određene grupe navijača na utakmici Evropskog prvenstva protiv Španije koja je odigrana u Berlinu.

HNS će biti kažnjen sa 63.875 eura za bacanje plastičnih čaša od navijača te s 24.000 eura za paljenje baklji, odnosno ukupnim iznosom od 87.875 eura.

Iz HNS-a se zatražiti obrazloženje za ovakvu odluku, ali očigledno UEFA ne prašta ni najmanje incidente na tribinama za vrijeme EURO-a.

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 18:33

Gruzija izjednačila

Gruzija je stigla do prvog historijskog gola na velikim takmičenjima.

U 32. minuti stigli su do poravanja na 1:1 protiv Turske.

Sjajno se pred golom Turaka snašao Mikautadze i pogodio za 1:1.

Posljednja korekcija 18.06.2024 u 18:35
prije 1 sedmica 18.06.2024 u 18:29

Turska rapsodija u Dortmundu

Turska vodi protiv Gruzije rezultatom 1:0.

Turci su dva gola postigli za samo dvije minute. Muldur je postigao golčinu za 1:0 u 26. minuti, a minut kasnije Yildiz pogađa za 2:0.

Ipak pogodak Yildiza je poništen zbog ofsajda, tako da je na semaforu ostalo 1:0

prije 1 sedmica 18.06.2024 u 17:22

Haos na tribinama pred duel Turske i Gruzije

Nemile scene pred utakmicu prvog kola grupe F Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Turska i Gruzija, a susret se igra u Dortmundu.

Policija je imala pune ruke posla čim su navijači ušli. Naime, jedna grupa turskih navijača i jedna grupa gruzijskih navijača krenuli su u obračun, a letjeli su i predmet s jedne an drugu tribinu.

Policija je brzo reagovala da zaustavi haos, koji je svakako loš uvod u ovu utakmicu.

Pojedini navijači su imali namjeru i da pređu na tribinu gdje su protivnički navijači kako bi se još više obračunali, ali policija je pravovremeno reagovala.