EURO 2024 iz minute u minut: Austrija - Turska 1:2

Saznat ćemo sve parove četvrtine finala

Uživo

SportSport.ba

Ostala su još dva duela osmine finala na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a na rasporedu su danas.

Ključni događaj

prije 1 dan 02.07.2024 u 22:24

Ludilo u Leipzigu

Austrija u 66. minuti smanjuje na 2:1, gol je postigao Gregoritsch nakon jednog kornera.

prije 1 dan 02.07.2024 u 22:17

Turska ima značajnu prednost

Ponovo je nakon prekida Demiral bio najbolji pred golom Austrije i pogodio za 2:0 na asistenciju Gulera, to se desilo u 58. minuti.

prije 1 dan 02.07.2024 u 21:50

Turska vodi na poluvremenu

Završeno je prvo poluvrijeme u Leipzigu, Turska vodi protiv Austrije 1:0 pogotkom Demirela iz prve minute utakmice.

prije 1 dan 02.07.2024 u 21:14

Dominacija Austrije

Austrija dominira terenom, ali Turska ima prednost.

prije 1 dan 02.07.2024 u 21:06

Velika šansa za Austriju

Velika šansa za Austriju koja je krenula u napad. Zamalo da Baumgartner zabije s nekoliko metara nakon kornera.

prije 1 dan 02.07.2024 u 21:04

Goooooool

Turska iz prve šanse dolazi do gola. Merih Demiral zabija nakon minut igre nakon kornera.

prije 1 dan 02.07.2024 u 20:26

Poznati sastavi za duel u Leipzigu

Austrija i Turska zatvaraju osminu finala EURO-a, poznati su sastavi:

AUSTRIA: Pentz, Posch, Danso, Lienhart, mwene, Seiwald, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, Schmid, Arnautović.

TURSKA: Gunok, Muldur, Bardakci, Demiral, Kadioglu, Yuksek, Ayhan, Yilmaz, Kokcu, Yildiz, Guler.

Posljednja korekcija 02.07.2024 u 22:25
prije 1 dan 02.07.2024 u 20:25

Nizozemska u četvrtini finala EURO-a

EURO 2024, osmina finala:

Rumunija - Nizozemska 0:3 (/Gakpo 20', Malen 83', 90+3')

RUMUNIJA: Nita, Ratiu, Dragusin, Burca, Mogos, Marin, Man, Stanicu, Marin, Hagi, Dragus.

NIZOZEMSKA: Verburggen, Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake, Schouten, Simons, Reijnders, Bergwijn, Depay, Gakpo.

prije 2 dana 02.07.2024 u 19:43

Nizozemska na pragu četvrtine finala

Sada nema ofsajda sve je čisto, Nizozemska vodi 2:0, strijelac je Malen.

prije 2 dana 02.07.2024 u 19:23

VAR spasio Rumuniju

Nizozemska je povela 2:0 u 63. minuti, Gakpo je ponovo bio strijelac, ali pogodak je poništen nakon pregledavanja VAR-a, ostalo je 1:0.