Raspucana, paklena, silovita Engleska čekirala kartu za polufinale EURO-a!

Deklasirali Ukrajince

Haris Zilić

Posljednji polufinalista EURO-a je fudbalska reprezentacija Engleske.

Englezi su u večeršanjem četvrtfinalnom duelu odigranom u Rimu razbili Ukrajinu sa 4:0.

Engleska je sjajno otvorila meč. Kane u četvrtoj minuti pogađa za vodstvo od 1:0.

Nakon gola Kanea šansa za Sterlinga, ali fudbaler Manchester Citya je bio neprecizan u završnici.

Igrala se 17. minuta kada je Ukrajina odigrala lijepu akciju, na kraju je šutirao Yaremchuk, ali Pickford sjajno zaustavlja njegov udarac.

Do kraja prvog poluvremena izdvajaju se još dvije prilike pred oba gola. Prvo je Rice imao šansu za Engleze u 33. minuti, zatim u 43. minuti Shaparenko u šansi za Ukrajince, međutim na odmor se odlazi sa vodstvom Engleske od 1:0.

Drugo poluvrijeme Englezi otvaraju furiozno i nokautirali su Ukrajince za četiri minute.

Prvo je Maguire u 46. minuti nakon prekida pogodio za 2:0, da bi u 50. minuti Kane postigao svoj drugi pogodak za 3:0 i tada je pitanje pobjednika bilo skoro pa završeno.

Englezi se nisu zaustavljali. U 62. minuti korner, a glavom za 4:0 pogađa Jordan Henderson.

Ukrajina pokušava preko Makarenka u 74. minuti, no Pickford ponovo na visini zadatka.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Engleska je na furiozan način osigurala plasman u polufinale EURO-a, gdje ih u srijedu u Londonu očekuje duel protiv Danske.

ENGLESKA - UKRAJINA 4:0 (Kane 4', 50', Maguire 46', Henderson 62')

ArmiNN
Sancho 1v1 odličan,ali koji napredak Shawa od prije 2-3g nevjerovatno... Finale Italija v Eng
10 2
user1604593678
Eto vam Engleza sad nisu igrali na svom terenu 0:4 halooo 0:4 još gola nisu primili na Euru,najjača liga na svijetu i klubovi evo i sad pokazuju no kao što reko Italia je u finalu i osvaja bilo sa Danskom ili Engleskom,javite mi se 11 jula i pozdravite me haha ???