Trikolori u suzama: Nizozemci sa "zvukom sirene" do polufinala EURO-a

Drama u prvom četvrtinalu

Haris Zilić

Počeli su danas četvrtfinalni dueli na EURO U21 koje se igra u Sloveniji i Mađarskoj.

U prvom četvrtfinalnom duelu, selekcija Nizozemske je nakon velike borbe savladala vršnjake iz Francuske rezultatom 2:1.

Poveli su Trikolori golom Upamecana u 23. minuti, asistent je bio Diaby. Utakmicu u egal vraća Boadu golom u 51. minuti na asistenciju Harrouia, a veliko slavlje Nizozemcima donosi ponovo Boadu golom u 93. minuti utakmice, tačnije u posljednjim sekundama meča.

U drugom četvrtfinalnom duelu od 18 sati sastaju se Španija i Hrvatska, a regularni dio završen je rezultatom 1:1.

U večeršanjim preostalim mečevima četvrtine finala sastaju se Danska - Njemačka te Portugal - Italija.