Evropa sigurna na Tušnju: Sloboda opet bolja od Sarajeva

Premijer liga BiH

U jednom od derbija 29. kola Premijer lige snage su odmjerili Sloboda i Sarajevo.

Sloboda je današnjom pobjedom nad Sarajevom (4:0) u 29. kolu Premijer lige BiH osigurala plasman u Evropu.

Tuzlaci su imali šampionske ambicije, no nakon pobjede Zrinjskog nad Mladosti, moraju da se zadovolje drugim mjestom.

Crveno-crni su još jednom u ovoj sezoni pobijedili bordo tim. Već u četvrtoj minuti Stjepanović sjajno šutira, ali Delač brani.

Zeba u 11. minuti šutira iz slobodnjaka, Delač opet sjajno brani i izbacuje loptu u korner. Pet minuta kasnije prekid zbog bakljade, ali se utakmica koju minutu kasnije nastavila.

Bekić je u 26. minuti neprecizan iz slobodnajaka, a u 30. minuti Delač spašava bordo tim nakon sjajnog udarca Kostića.

I onda u samo tri minute dva gola domaćeg sastava. U 34. minuti Delač ruši Krpića, a Zeba s 11 metara zabija za 1:0. Tri minute nakon toga, Ivetić ubacuje s lijeve strane, Stjepanović šutira, Kovačević je u najboljoj namjeri loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Rezultat se više nije mijenjao do poluvremena, a u nastvku, ma koliko god Sarajevo krenulo ofanzivnije, dosta lošija predstav nego u prvom dijelu. Sloboda se zatvorila, svjesno je prepustila gostima incijativu i na kraju je došla do pobjede.

Sloboda je do kraja zabila još dva gola, Veselinović i Sarić su dotukli goste s Koševa.

Sloboda - Sarajevo 0:4 (Zeba 34 - penal, Kovačević 37 - ag, Veselinvić, Sarić 90)

Sloboda: Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Zeba, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Merzić

Sarajevo: Delač, Rustemović, Kovačević, Duljević, Mihojević, Al. Bekrić, Benko, Barbarić, Bekić, Kallasi, Radovac.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: