FA Kup: City deklasirao Burnley

Stoke se oprostio od premijerligaša

Manchester City plasirao se u narednu fazu FA Kupa. Građani su danas na Etihadu razbili Burnley sa 4:1.

Nije dobro počelo po City. Grešku Stonesa u 25. minuti koristi Barnes i pogađa za 0:1.

Međutim, ovaj gol je bio sve što su gosti pokazali, jer je tim Pepa Guardiole u ostatku meča dominirao.

Aguero je sa dva gola u 56. i 58. minuti preokrenuo rezultat na 2:1, da bi do kraja Sane i Silva zaključili posao za pobjedu od 4:1 i prolaz dalje.

Od premijerligaša danas je učešće u FA Kupu završio Stoke City. Oni su sa 2:1 poraženi od Coventryja, dok je Swansea igrati novi meč protiv Wolverhamptona jer meč ovih timova završio bez golova (0:0).

Lagan trijumf upisao je Newcastle koji je pobijedio Luton sa 3:1, Watford je savladao Bristol City sa 3:0, dok je Southampton kao gost slavio protiv Fulhama sa 1:0.

Bournemouth, u čijim redovima nije branio Asmir Begović, remizirao je sa Wiganom na svom terenu (2:2), dok je WBA lagano savladao Exeter na gostovanju sa 0:2.