Falconsi i dalje na čelu

A2 liga Sjever

Emir Dindić
Teme:

Utakmicama 6. kola nastavljeno je takmičenje u A2 ligi sjever, ponovo na terenu su vidjene zanimljive utakmice sa dosta neizvjesnosti. Student Falconsi nastavljaju da melju svoje protivnike i u ranije odigranoj utakmici savladali su Maglaj i tako ostali na vrhu, dok ih Gradina Srebrenik prati u stopu i čeka eventualni kiks Falconsa da preuzme vrh.

GRADINA SREBRENIK - TRAVNIK 85:68

SD Srebrenik. Sudije: M. Avdić i D. Salković (oba iz Tuzle).
Rezultat po periodima: 85:68 (19:18, 26:7, 20:19, 20:24).
GRADINA SREBRENIK: Nurkanović 17, Hercegovac 2, Adrović 4, Taletović, Sofić 6, Begović 4, Hasić 23, Šerifović 14,  Jašarević 2, Salihović, Kaltak 2, Delalić 11.
Trener: A. Delalić
TRAVNIK: Aganović, Dolić, Dautović, Ad.Gradaščević 17, Hadžalić 7, Am. Gradaščević 12, Huseinspahić, Smailović 8, Šepanović 6, Žerić 7, Imanić, Jahić 11.
Trener: A. Miralem

U Srebreniku su se sastali domaća Gradina koja je pretendent na ulazak u viši rang i gosti iz Travnika koji su također bili u gornjem djelu tabele i očekivala se neizvjesna utakmica. Međutim, utakmica je otišla u sasvim drugom pravcu. Od prvog do posljednjeg minuta, domaći košarkaši su pokazali da ko je gazda na terenu i zasluženo odnijeli pobjedu. U zadnjem periodu domaći trener uvodi i igrače koji su manje igrali  što gostujući košarkaši koriste i dobijaju zadnji period da koliko-toliko ublaže poraz. Na kraju je bilo +17 za domaće košarkaše. Kod domaćih su se istakli Hasić sa 23 poena , Nurkanovic 17, Šerifović 14, Delalić 11 dok god gostiju Ad. Gradaščević sa 17, Am.Gradaščević sa 12 i donekle Jahić koji je postigao 11 dok ostali nisu bili previše raspoloženi za igru .

STUDENT FALCONS - MAGLAJ  95:83

Univerzitetska dvorana u Tuzli: Sudije: A. Zurapović i A. Muharemović (oba iz Tuzle). Tehnička greška: trener Žunić (Student Falcons), trener Mujanović (Maglaj). Pet ličnih grešaka: Medžić (Maglaj).
Rezultat po periodima: 95:83 (26:17, 20:20, 28:14, 21:32).
STUDENT FALCONS: Latifagić 14, Mušanović 10, Brkić, A. Avdić 15, Josić 3, Mešić 5, Blažević 12, Sarajlić 2, Nišić 13, Jusufović 15, Grošić 6, Savić.
Trener: A. Žunić
MAGLAJ: Medžić 16, Bašić 19,  Spahić, Milovanović 6, Mujanović, Arifagić, Santa Reis 17, Kasun 11, Mehinagić 12,  Čaušić, Šehić 2.
Trener: N. Mujanović

U  duelu, do ovog kola, prvog i drugog na tabeli Student-Falconsi su ponovo pobjedili. Ovaj put pali su direktktni konkurenti za titulu, odnosno za ulazak u viši rang, ekipa Maglaja. Presudan momenat desio se u trećem periodu kada su momci trenera Žunića perfektno odigrali odbranu, gostojuće košarkaše ostavili na samo 14 poena u ovom periodu, što se na kraju ispostavilo nedostižno za gostujuće košarkaše. Iako su zadnji period Maglajlije riješili u svoju korist, to nije bilo dovoljno da dostignu prednost domaćih košarkaša. Najefikasniji u domaćem sastavu bili su  Jusufović 15, Avdić 15, Latifagić 14, Nišić 13, Blažević 12 , dok kod gostiju su se istakli  Bašić 19, Santa Reis 17, Međžić sa 16 poena Mehinagić 12 Kasun 11.

LITVA - DONJI VAKUF KOMARGIPS 86:85

SD u Banovićima. Sudije: A. Bekrić (Brčko) i E. Agić (Banovići). Pet ličnih grešaka: Opardija (Donji Vakuf Komar Gips).
Rezultat po periodima: 86:85 (29:26, 23:26, 19:19, 15:14).
LITVA: Muratović, Peštalić 10, Šehić 3, S. Sulejmanović 2, Demirović 4, A. Đerzić 10, D. Đerzić 31, Mujkić, A. Sulejmanović, Lapandić, Musić 6, Suljagić 20.
Trener: M. Lisičić
DONJI VAKUF KOMAR GIPS: Opardija 2, Mustafica 17, Atić 9, Rujanac, Vinčević 4, Hodžić 2, M. Čaluk 24,  Smaić 4, Ljubović 17.
Trener: K. Jugo

U utakmici u kojoj je viđeno najviše uzbuđenja, a konačan pobjednik se riješavao u posljednjim sekundama meča, sastali su se domaća Litva Banovići i Donji Vakuf. Nakon tri perioda na semaforu je bilo neriješeno i nije se nazirao pobjednik. I četvrti period  je krenuo kao i prethodna tri. Igralo se koš za koš, a odbrane su bile naprosto "titanske " i vrlo teško su se postizali poeni.  U zadnju minutu se ušlo pri rezultatu 84:84, domaći košarkaši pogađaju za 86:84, potom domaći košarkaši prave faul, gosti pogađaju jedno bacanje, u sljedećem napadu  domaći košarkaši ne pogađaju, gosti imaju napad za pobjedu, ali ga ne koriste što u konačnici donosi veliko slavlje domaćih košarkaša i tugu na gostujućoj klupi. Najefikasniji u domaćem sastavu su bili Đerzić 31 poen,  Suljagić 20 poena, Peštalić sa 10 poena , dok kod gostiju Čaluk 24, Mustafica i Ljubojević 17 dok ostali nisu bili raspoloženi za igru .

ISKRA - GRADINA KOTEKS 97:51

KSC Bugojno. Sudije: D. Prljača i A. Gasal (oba iz Travnika). Pet ličnih grešaka: Ćostović (Gradina Koteks).
Rezultat po periodima: 97:51 (25:5, 22:14, 22:17, 28:15)
ISKRA: Tupo 13, S. Mulasmaić 8, Tunović , Memiš 34, A. Mulasmaić 21,  Aldin Pandžo 12, Haračić, Keško, Hodžić 4, Basara, Delić 2, Amer Pandžo 2, Duraković 1.
Trener: O. Mulasmaić
GRADINA KOTEKS: Šeljmo 2, Hotić 8, Braćkan 1, N. Kadušić 2, I. Čamdžić 2, M. Čamdžić 3, A. Čamdžić 6, Huselja, Ćostović 7, V. Dragonjić 7, Đogić 13.
Trener: M. Dragonjić

Domaća  Iskra koja je željela da popravi utisak iz prethodnih mečeva, gdje se nije pokazala u najboljem svijetlu igrala je protiv Gradine Koteks koja je došla u Bugojno sa samo jednim ciljem - izbjeći katasrofu. Međutim, gosti u svojim nakanama nisu uspjeli. Već nakon prvih 10 minuta domaći košarkaši su imali 20 poena prednosti i bilo je jasno da je pobjednik odlučen. U nastavku, iz minute u minutu Bugojanci su povećavali prednost do konačnih +46 i novog debakla Gradine. Najefikasniji u domaćem sastavu su bili Memiš sa 34 , Mulasmić 21, Tupo 13,  dok koliko toliko god gostiju raspoložen je bio Đogić sa 13 poena ostali nisu  bili vrijedni spomena.

OKK SLOBODA - ŽIVINICE 78 DINO KAFA 69:66

Mala dvorana SKPC Mejdan. Sudije: Z. Mioković i D. Memić (oba iz Tuzle). Tehnička greška: Dorić, klupa (Živinice 78 Dino Kafa). Pet ličnih grešaka: Tomić, Bulić (OKK Sloboda), Dorić (Živinice 78 Dino Kafa).
Rezultati po periodima: 69:66 (15:15, 9:14, 23:20, 22:17).
OKK SLOBODA: Marković 6, Hadžimehmedović 10, Bulić 30, Radić, Hodžić 15, Tomić 4, Divković, Rahmanović, Ahmedić 2, Bradvić, Džuderija 2.
Trener: A. Hodžić
ŽIVINICE 78 DINO KAFA: Košpić 6, Užičanin, Zukić, Alić, Dorić 19, Meštrić 15, Taletović 6, Džananović 10, Salihbegović, Imširović, Đulović 10.
Trener: M. Sović

U Tuzli se igrao derbi ovog kola između domaće Slobode i gostiju iz Živinica. Sloboda je željela nastavak dobre serije koju je imala prije pauze, dok su u Živinicama željeli pobjedom da se izvuku iz donjeg djela tabele i krenu prema gore. Gosti iz Živinica do poluvremena su pokazivali veći žar i borbu za pobjedom  te su na poluvrmenu vodili sa +6 . U drugom djelu Sloboda naprosto pojačava odbranu i u napadu naprosto rešeta koš gostiju preko raspoloženih Bulića i Hođžića. Gosti se koliko toliko drže, ali u ovoj utakmici najviše ih je koštalo 10 promašenih zicera (u čemu je prednjačio centar Košpić sa 6 promašenih zicera ) što je u konačnici donjelo +3 za domaću ekipu. U domaćem sastavu su se istakli Bulić sa 30 poena i kapiten Hođžić sa 15 , dok kod gostiju najefikasniji bili su Dorić sa 19 i Meštrić sa 15.