Fantastični Lyon nanio prvi ovosezonski poraz PSG-u

Francuska Ligue 1

Fudbaleri Lyona uspjeli su večeras uraditi ono što niko nije u francuskoj Ligue 1 ove sezone - pobijediti PSG.

Lyon je na domaćem terenu igrao protiv zvijezda PSG-a i porazio ih sa 2:1 nakon preokreta.

PSG je poveo u 7. minuti preko Angela Di Marije, ali onda su uslijedili uraganski napadi domaće ekipe.

Lyon je pokušavao iz svih oružja, ali golman Areola je naprosto briljirao na golu PSG-a. Ipak, Francuz je pogriješio u 33. minuti kada je pogrešno procijenio let lopte a to je iskoristio Dembele koji pogađa za poravnanje.

U drugom poluvremenu preokret Lyona režira Fekir koji je u 49. minuti bio siguran sa bijele tačke za konačnih 2:1.

Lyon je nakon ove pobjede ostao na 3. poziciji sa 43 osvojena boda, dok je PSG još uvijek uvjerljivo prvi sa 13 bodova više i dva meča manje od današnjeg rivala.