Favoriti bez problema u FA Kupu

Pobjede Arsenala, Cityja, Evertona...

Arsenal je u susretu FA Kupa savladao Sunderland s 3:1, te je ostvario plasman u šesnaestinu finala.

Sunderland je dobro otvorio meč. Poveli su u 17. minuti pogotkom Lensa, ali je radost gostiju trajala samo osam minuta, jer je Joel Campbell u 25. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Ovaj rezultat se zadržao do 72. minuti. Prvo Ramsey pogađa za vodstvo od 2:1, da bi pobjedu Topnika potvrdio Olivier Giroud tri minute kasnije.

Manchester City je lagano s 3:0 savladao Norwich.

Aguero je u 16. minuti sjajnim pogotkom doveo Građane u prednost, da bi Iheanacho 15 minuta kasnije povećao prednost na 2:0.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 78. minuti kada je Kevin de Bruyne pogodio za konačnih 3:0.

Everton je lagano savladao Dag&Red s 2:0...

Strijelci u ovom meču za Karamele su bili Kone i Mirallas, a svih 90 minuta je za domaći tim odigrao bh. reprezentativac Muhamed Bešić.

Premijerligaški duel između Watforda i Newcastlea pripao je domaćem timu (1:0), a do prolaza dalje su došli i West Ham, Bournemouth, Nottingham.