FC Paris, Mehmeda Baždarevića, ubjedljivim porazom od Lorienta otvorio novu sezonu
Tako je Paris katastrofalnim porazom otvorio novu sezonu, dok je Lorient ovom pobjedom imao start iz snova.

Visok poraz u prvom kolu

E. Oštraković
Teme:

Ekipa Parisa koju sa klupe predvodi bivši selektor Bosne i Hercegovine, Mehmed Baždarević, poražena je sa 3:0 u 1. kolu francuske 2. lige, na gostovanju kod Lorienta.

Domaća ekipa bila je favorit u ovoj utakmici, te su na kraju ostvarili ubjedljivu pobjedu i na sjajan način otvorili sezonu.

Lorient je do prednosti došao već u 11. minuti kada je Cabot pogodio mrežu Parisa, te je to bio konačan rezultat nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola. Prvo je na 2:0 u 55. minuti pogodio Saunier, a konačan rezultat postavio je Wissa u 77. minuti.

Vrijedi istaći i to da je Paris od 60. minute igrao sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Yohou.