Prvi trijumf Fehervara u novoj sezoni nije mogao bez gola Kenana Kodre

Savladali Honved

H. Zilić

U drugom kolu mađarske OTP Bank lige, Fehervar je dočekao Honved.

Domaćini su odigrali fenomenalnu utakmicu i upisali prva tri boda u novoj sezoni.

Fehervar je slavio rezultatom 4:0.

Od samog početka Fehervar je bio puno bolji rival, a nagrada je stigla u 30. minuti, kada je Dardai pogodio za 1:0.

Četiri minute kansije na sceni je naš Kenan Kodro.

Bh. mapadač je još jednom pokazao da sjajne igre iz priprema nisu slučajnost i postigao je novi pogodak za Fehervar i to je bilo 2:0 na semaforu.

U drugom poluvremenu slična igra na terenu, a domaćini su se radovali u 71. minuti.

Treći gol za domaće postigao je Bamgboye. Za 4:0 pogodio je Zivzivadze uz 84. minuti.

Mogli su domaćini do kraja utakmice postići još koji pogodak, no ostalo je 4:0.

Nakon dva kola Feherbar ima tri boda, dok je Honved bez bodova.