Fenomenalni Del Piero, preokret Porta
Del Piero igra kao u najboljim danima

Domaćinima ostale mrvice

M. Maksimović

Večerašnjim utakmicama u grupa E, F, G i H kompletirano je četvrto kolo Lige prvaka. Trend slabijih igara domaćih ekipa se nastavio i u srijedu. U derbiju večeri Juventus je u Madridu savladao Real 2:0, dok su u Firenzi, Fioretnina i Bayern podijelili bodove.

U grupi E, Aalborg i Villarraeal su podijeli bodove odigravši 2:2, dok je Celticu malo nedostajalo da savlada Manchester United. Pogodak za remi - 1:1 postigao je Giggs u 84. minuti i tako spasio Engleze od poraza. Fiorentina i Bayern su u Firenzi odigrali bez pobjednika 1:1, dok je u drugom duelu grupe F, Lyon bio siguran protiv Steaue završilo je 2:0.

Samo jedan bod su osvojili domaći klubovi u grupi G. Arsenal je odigrao samo 0:0 protiv Fenerbahcea, dok je Porto nakon preokreta slavio u Kijevu protiv Dinama 1:2. U grupi H potpuna dominacija gostiju. Juventus je u derbiju večeri podsjetio na svoje najbolje dane. Del Piero je postigao dva gola za pobjedu u Madridu protiv Reala 2:0. Istim rezultatom je završio susret BATE Borisova i Tenita. Rusi su uzeli napokon tri boda, slavili su 2:0.

''Bitka za Britaniju'' završena remijem

U grupi E, dva susreta dva remija. ''Bitka za Britaniju'' između Celtica i Manchester Uniteda je na kraju završena bez pobjednika. Celtic je skoro čitavih 70 minuta imao vodstvo 1:0,ali se Manchester United izvukao.

H Real Madrid - Juventus 0:2
Poveli su domaćini lijepim golom Scotta McDonalda koji je tako postigao prvi gol Celtic uopšte u Ligi prvaka ove sezone.U drugom poluvremenu Manchester United je igrao sa tri napadača i svoju bolju igru je naplatio šest minuta prije kraja kada je jedan otpadak nakon šuta Cristiana Ronalda i intervencije Artura Boruca u mrežu poslao Ryan Giggs. Mogao je Manchester uzeti sva tri boda, ali nije jer je u posljednjim trenucima utakmice Dmitar Berbatov promašio zicer.

Villareal je u drugoj utakmici protiv Aalborga dva puta vodio, ali su Danci dva puta vratili. ''Žuta podmornica'' je prvi put povela golom Giuseppea Rossija, četiri minute prije odlaska na odmor. Nakon devet minuta igre u nastavku Jepp Curth vraća stvari na početak. Novo vodstvo Villarrealu donosi Franco 15 minuta prije kraja utakmice. Bez obzira na drugi gol Aalborg se nije predao, a bod domaćinima donosi Anders Due efektnim golom iz slobodnog udarca šest minuta prije kraja.

Bayernu bod, Lyon siguran

Nakon utakmica četvrtog kola u grupi F, Lyon i Bayern su poravnati i možemo reći da su sigurni putnici u nokaut fazu Lige prvaka.

Fiorentina je u prvoj utakmici ovosezonskog izdanja Lige prvaka prokockala 2:0 protiv Lyona i još uvijek nije ništa nije napravila, osvojila je samo tri boda iz četiri utakmice. Protiv Bayerna su '' viole'' imale vodstvo od 1:0 nakon 11 minuta igre, strijelac je bio Adrian Mutu. Nakon početnog vodstva Fiorentina je dobro igrala, ali bolju igru nije kapitalizirala drugim golom. Kako je vrijeme odmicalo Bayern je bio sve opasniji, a Bavarci su poravnali u 78. minuti. Franck Ribery je provukao jednu loptu kroz nekoliko igrača Fiorentine koji su zastali tražeći opsajd a Tim Borowski je zabio gol. Do kraja utakmice igralo se uglavnom pred golom Fiorentine, a igrači Bayerna su propustili tri – četiri vrlo dobre prilike.

Steaua je sa novi trenerom pružila vrlo dobar otpor Lyonu,ali osim poraza 2:0, ništa više nije napravila. Domaćini su zabijali u završnicama poluvremena. Za 1:0 je zabio Juninho iz slobodnog udarca u 44. minuti, a Reveillere u 89. minuti za 2:0

Kiks Arsenala preokret Porta

Arsenal i Dinamo Kijev su u grupi G mogli riješiti pitanje prolaska dalje, ali su situaciju u grupi na kraju samo zakomplikovali.

Arsenal je na Emirates stadionu igrao 0:0 sa ove sezone prosječnim Fenerbahčeom. Imali su ''topnici'' dobrih prilika, ali ni jednu nisu uspjeli pretvoriti u gol. Najbolju je u prvom poluvremenu imao Van Persie koji je pogodio stativu. Zasluge za osvojeni bod Fenerbahčea svakako idu golmanu gostiju Volkanu Demirelu.

Kijevski Dinamo je na svom terenu imao vodstvo od 1:0, ali je u sudijskoj nadoknadi ostao bez ijednog boda. Na stadionu Valeri Lobanovski prvi je zaprijetio Porto, Meireles je pogodio stativu. Dinamo je odgovorio golom Milevskog u 21. minuti. U 69. minuti utakmice je bila početku Rolando je pogodio iz slobodnog udarca. Kada je izgledalo da će utakmica završiti podjelom bodova Lucho Gonzalez je zabio za pobjedu Porta u drugoj minuti sudijske nadoknade. Nakon gola Gonzalez je dobio drugi žuti karton odnosno crveni.

Del Piero kao u najboljim danima prva pobjeda Zenita

Real je u Madridu tražio priliku za revanš nakon poraza u Torinu prije 14 dana. Real je tražio priliku ali je nije našao jer je Juventus opet imao sjajnog kao iz najboljih dana raspoloženog Alessandra Del Piera. Del Piero je u ranoj fazi utakmice nagovijestio domaćinima šta im se sprema.Igrala se 17. minuta, solo akciju je završio Del Piero za vodstvo Juventusa. Real je nastavku pokušao doći do izjednačenja ali i pored nekoliko dobrih prilika, mreža '' Stare dame'' netaknuta. Sličnu utakmicu smo gledali i u nastavku, sve do 67. minute kada je Del Piero zabio svoj drugi gol, ovaj put još
efektnije iz slobodnog udarca. Drugi gol je do kraja slomio Real koji je tako u posljednje dvije utakmice Lige prvaka upisao dva poraza.

Svoju prvu pobjedu ostvarila je i ekipa Zenita i to u gostima protiv BATE Borisova. Gosti su poveli preko Pogrebnjaka nakon brze kontre u 34. minuti,a deset minuta prije kraja utakmice su ostali sa deset igrača jer je isključen Puygrenier. Igrača više Bjelorusi nisu iskoristili pa su platili drugim golom Zenita u trećoj minuti sudijske nadoknade, strijelac je bio Danny.

Real Madrid 0-2 Juventus

BATE Borisov 0-2 Zenit St. Petersburg
Dynamo Kyiv 1-2 FC Porto

Lyon 2-0 Steaua Bucuresti

Fiorentina 1-1 Bayern Munich

Aalborg BK 2-2 Villarreal

Celtic 1-1 Manchester U.