Fiorentina blizu Lige prvaka
Mutu vodio Viole u Ligu prvaka

M. Maksimović

U prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka Fiorentina je u Firenzi pobijedila prašku Slavia 2:0. Nakon ove pobjede Fiorentina ima priliku da izbori Ligu prvaka ....

Tokom cijelog susreta Fiorentina je imala više od igre, a već u 3. minuti domaćini su vodili 1:0. Mutu je efektno pogodio iz slobodnog udarca 20 - tak metara iskosa Konačan rezultat postavio je Alberto Gilardino u 56. minuti.

Fiorentina je svoju zadnju utakmicu u Ligi Šampiona odigrala davnog 21.03.2000. godine , kada je na "Franchiju" gostovao francuski Bordeaux u okviru zadnjeg kola grupe B. Tada su se igrale dvije faze sa grupama i to je bio zadnji meč te novoformirane grupe druge faze koju je Fiorentina završila na trećem mjestu sa osam bodova.Važno je spomenuti da u prvoj utakmici Claudio Cesare Prandelli nije mogao računati na Montoliva koji je na OI dok je jedan od važnijih igrača u zadnjoj liniji Gamberini povrijeđen.