FK Rudar nanio prvi poraz NK Vis Simm Bau!

Kakanjci pobjedom nakon preokreta

S. Mlaćo, foto: D. Kurbegović

Uzbudljivo je bilo i u Kaknju. Rudar i Vis Simm Bau su odmjerili snage, a domaći su slavili 2:1, te nanijeli prvi poraz gostima iz Kosove kod Maglaja.

Gosti su bolje otvorili meč, s obzirom da je Mirza Kovač uspio zatresti mrežu svog bivšeg kluba u 13. minuti. Prethodno su domaći preko Kobilice pogodili stativu.

Pokušao je nakon toga i Huseinspahić za goste, da bi Dervišagić u 25.minuti pogodio za izjednačenje.

Bio je to i konačan rezultat prvog dijela. U nastavku nije nedostajalo uzbuđenja, prijetio je Gačan za Rudar, Hadžić i Isaković za goste, ali nisu podesili nišanske sprave.

Deset minuta prije kraja velika šansa za Dervišagića, ali i on nije bio precizan. Ipak, u 85. minuti Kobilica ubacuje, a Gačan pogađa.

Bio je to odlučujući detalj na meču i domaći su slavili pobjedu.