Detaljs sa meča na stadionu Košute

Sivac dva puta pokazao na bijelu tačku

S. Mlaćo

Sarajevo je bez problema prošlo dalje u Kupu BiH.

Bordo momci su gostovali kod Sloge Gornji Vakuf Uskoplje i slavili sa 4:1, u sjajnoj atmosferi.

Sarajevo je povelo preko Nemanje Anđušića u 11. minuti, ali nisu se domaći predavali.

Osam minuta kasnije Trako pravi faul, sudija Ermin Sivac opravdano pokazuje na bijelu tačku i Grubeša je siguran.

Pogodio je za 1:1 i obradovao domaće navijače koji su ispunili stadion, a tu je bio i veliki broj simpatizera kluba iz glavnog bh. grada.

Nakon toga dominacija Sarajeva, a mreže su mirovale do 32. minuti kada Hamza Čataković pogađa za novo vodstvo svog tima.

Pred odlazak na pauzu Francis Kyeremeh je strijelac za 3:1 i jasno je bilo da je pitanje pobjednika riješeno.

U nastavku je vidljivo da Sloga ne može ama baš nikako parirati gostima, te je Sarajevo imalo posjed i dominaciju.

U 59. minuti Zeko faulira Anđušića, Sivac opet pokazuje na bijelu tačku, a Penaranda je pogodio, iako je domaći golman skoro bio na lopti.

Do kraja bez uzuđenja i gosti su zasluženo slavili visoku pobjedu.

Sarajevo za vikend u Premijer ligi igra protiv Zvijezde 09, dok Sloga u Drugoj ligi Jug igra na svom terenu protiv Turbine iz Jablanice.

Šesnaestina finala Kupa BiH:

HNK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje - FK Sarajevo 1:4

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

HNK Sloga: Blažević, Skeho, Sadiković, Gvozden, Mašetić, Agić, Abazović, Grubeša, Bilkan, Sušić, Zeko.

FK Sarajevo: Rogić, Trako, Zeljković, Čataković, Penaranda, Kyeremeh, Radović, Soldo, Avramovski, Anđušić, Buljubašić.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Sarajevo Moje Teme

Ecosport
Njanjajevu trebaju penali da dobiju Slogu iz G. Vakufa.... Kakva komedija
1 3
Drakula
Lagano,drago mi je sto su dobili priliku bilo je u ekipi koji su igrali 7 8 mladih nasih igraca. Ovakve utakmice priliku trebaju dobit.