Francuzi držali časove košarke Islanđanima

Eurobasket

Košarkaši Francuske demolirali su Island sa 115:79 u meču trećeg kola Evropskog prvenstva.

Francuzi su u Helsinkiju protiv Islanda odradili lakši trening, te su stigli do druge vezane pobjede nakon što su savladali Grčku, a u prvom kolu poraženi su od domaćina Finske.

Francuska je bolje otvorila meč, ali se Island dobro držao prvu četvrtinu, koja je završena rezultatom 29:25. U drugoj dionici Francuzi odlaze na u tom trenutku maksimalnih 13 poena prednosti, mada su na poluvremenu imali 'samo' sedam poena (49:42).

I onda u nastavku Francuska iz minute u minutu ostvaruje sve veću prednost, pa je na kraju treće četvrtine vodila 83:55. Do kraja naravno više nije bilo pitanje ko će pobijediti već s koliko razlike će Francuska slaviti.

Islandu je ovo bio treći poraz i već sada se ovaj tim može pomiriti s činjenicom da neće u drugi krug.

Pobjednički tim predvodio je De Colo sa 16 poena i 5 ukradenih lopti te četiri asistencije, dok su Jackson i Seraphin ubacili po 14 poena, a Lauvergne 13. Kod Islanda je Stefansson ubacio 23 poena, Hermansson 13.

Francuska - Island 115:79 (29:25, 20:17, 37:14, 29:23)

Francuska: Seraphin 14, Heurtel 9, Diot 6, Lauvergne 13, Fournier 7, De Colo 16, Diaw 2, Westermann 5, Pirier 10, Labeyrie 9, Toupane 10, Jackson 14.

Island: Hermannsso 13, sTEINARSSON, Acox 10, Baeringsson 2, Stefansson 23, Fridriksson 3, Vilhjalmsson 8, Gunnarsson 2, Ermolinskij, Palsson 10, Hlinason 5, Bjornsson 3.