Freiburgu velika pobjeda u derbiju začelja

Nogometaši Freiburga pobijedili su Nurnberg rezultatom 3:2 u derbiju začelja u 28. kolu njemačke Bundeslige.

Freiburg je do ove utakmice bio 15. sa 26, a Nurnberg 14. sa istim brojem bodova. Nije bilo puno kalkulacija, i jednima i drugima bili su neophodni bodovi, a sva tri otišla su domaćinu, koji su se sada izdigli na 13. mjesto.

Pogatetz je već u šestoj minuti pogodio za vodstvo gostiju, ali je Krmas u 23. vratio stvari na početak. Novi hladan tuš za domaće navijače uslijedio je u samoj završnici prvog dijela. Drmić je s bijele tačke vratio prednost gostujućim nogometašima.

Uspjeli su domaći zbiti redove i u nastavku napraviti veliki preokret. Prvo je Mehmedi s bijele tačke poravnao na 2:2 u 53. minuti, da bi zatim Klaus u 65. pogodio za 3:2 i na kraju pobjedu Freiburga.

U domaćem sastavu, napominjemo, nije igrao povrijeđeni bh. reprezentativac Mensur Mujdža.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Bundesliga, 28. kolo:
Freiburg - Nurnberg 3:2 (Krmas 23, Mehmedi 53 - penal, Klaus 65/ Pogatetz 6, Drmić 45 - penal)

Freiburg 0-1 Nurnberg - Goal Pogatetz - 29-03-2014 by feed8
Freiburg 1-1 Nurnberg - Goal Krmas - 29-03-2014 by feed8
Freiburg 1-2 Nurnberg - Goal Drmić - 29-03-2014 by feed8
Freiburg 2-2 Nurnberg - Goal Mehmedi - 29-03-2014 by feed8
Freiburg 3-2 Nurnberg - Goal Klaus - 29-03-2014 by feed8