Furthu bod u Kölnu u velikom derbiju cvajte

2. Bundesliga, 22. kolo

Teme:

U derbiju 22. kola 2. njemačke Bundeslige Köln i Greuther Furth remizirali su rezultatom 1:1...

Köln, lider na tabeli, ugostio je pred svojim navijačima drugoplasirani Furth. Jarčevi su imali 1:0 do same završnice, ali su gosti uspjeli osvojiti bod i ostati u igri za prvo mjesto.

Domaći nogometaši su stigli u vodstvo nakon 36 minuta igre. Austrijanac Kevin Wimmer je bio strijelac za 1:0. Vrijedan bod gostima donio je rezervista Ilir Azemi, reprezentativac Kosova, u 88. minuti.

Köln ostaje lider sa 43 boda, dok Furth ima šest bodova manje. Inače, ovo je njihov četvrti međusobni remi u posljednjih pet utakmica.