Galatasaray gostujućom pobjedom zadržao lidersku poziciju

Turska Super liga, 9. kolo

U okviru devetog kola turske Super lige, fudbaleri Galatasaraya savladali su Karabukspor sa 2:1 i tako zadržali lidersku poziciju.

Tim kojeg s klupe predvodi italijanski stručnjak Prandelli, poveo je već u drugoj minuti golom Chedjoua, a na izjednačenje domaćima čekalo se sve do 57. minute. Strijelac je bio Gungor.

U nastavku utakmice Galatasaray je nastavio igrati ofanzivno, što se isplatilo u 71. minuti susreta, kada je Bulut postavio konačnih 2:1.

Galatasaray sada ima tri boda više od drugoplasiranog Mersina koji je danas savladao Balikesirspor sa 2:1.