Genk pobjedom u derbiju kola dospio na drugo mjesto

Belgijska Jupiler liga

Derbi dvanaestog kola belgijske Jupiler lige između Club Bruggea i Genka pripao je gostujućem timu rezultatom 2:0.

Vossen je u finišu prvog poluvremena postigao gol za vodstvo Genka, dok je trijumf golom u 83. minutu potvrdio Hyland. Ovom pobjedom Genk je izjednačio skor sa Club Bruggeom i zahvaljujući boljoj gol razlici zasjeo je na drugo mjesto tabele Jupiler lige.

U drugom derbiju dvanaestog kola danas se sastaju Anderlecht i Standard iz Liegea, dok od 20: 30 sati igraju Waregem i Charleroi. Lider na tabeli je Standard sa 28 bodova.