Vrištao je i galamio na sve oko sebe, a onda je Gattuso žestoko ohlađen: "U pravu si, ali..."
Foto: Ante Cizmic / CROPIX

Nakon meča s Istrom

Vrištao je i galamio na sve oko sebe, a onda je Gattuso žestoko ohlađen: "U pravu si, ali..."

Midhat Šljivak

Hajduk je propustio šansu da se dodatno odvoji od Dinama na vrhu tabele HNL-a. U veoma siromašnom izdanju na Poljudu Splićani su remizirali s Istrom (1:1) uz izuzetno loše suđenje Tonija Dadića na koje je reagovao i analitičar Goran Tenžera.

Sudijski analitičar Goran Tenžera tvrdi da je sudija Toni Dadić napravio nekoliko kardinalnih grešaka na meču Hajduka i Istre. Morao je svirati dva penala.

Hajduk je trebao dobiti penal u 30. uz čak isključenje igrača Istre, a osam minuta kasnije Tenžera tvrdi da je bio i penal za Istru.

"Njegovo suđenje, posebno prvo poluvrijeme, je nezadovoljavajuće. Nejasno je da nakon potezanja Melnjaka u 30. minuti nije dosudio kazneni udarac za Hajduk. Sam je to mogao dosuditi jer je bio blizu, a posebno nakon što je pogledao VAR. Povlačenje se jasno vidjelo i bilo je elemenata i za isključenje", rekao je Tenžera i dodaje:

"Nakon toga je bio i kazneni udarac za Istru kada je Šarlija sapleo igrača istre po stajnoj nozi. Ne znam kako su to sudije vidjele, ali mislim da je to bila kompenzacija za prethodni propust. Ovakav kriterij suđenja nije prihvatljiv."

Ove riječi 'ohladile' su i trenera splitskog kluba Gennara Gattusa koji je nakon meča imao žestoke proteste prema glavnom sudiji.

Oglasi

Na kraju su oni bili apsolutno uzaludni. Ništa se ne može promijeniti, Hajduk je izgubio bitna dva boda koja bi na kraju sezone mogla biti presudna u borbi za titulu.

Nije Gattuso bio zadovoljan suđenjem i to je jasno istakao nakon meča.

"Ne volim priče o sudijama, normalano je da i oni griješe. Ne mogu shvatiti da je trebalo 15 prekršaja u 20 minuta da bi dao prvi žuti karton."

"Nije mi jasno kako se nije sviralo očito povlačenje za dres Melnjaka. Ovo su odluke protiv fudbala i 25.000 navijača, a Hajduk kao veliki klub zaslužuje poštovanje."

Oglasi

"Sudija mi nije znao objasniti zašto nije penal", zaključio je Gattuso.

Hajduk je prvi na tabeli HNL-a s 28 bodova, Dinamo ima 24, a u narednom kolu Splićane čeka još jedan težak izazov i gostovanje u Osijeku.

Sezona je duga i naporna. Hajduk će morati mnogo bolje u 'malim' utakmicama jer s igrom kao protiv Istre titula neće doći u Split.

Potražite više informacija na temu HNL:

Podsjetimo, Hajduk čeka titulu prvaka od 2005. godine. Od tada su godinama gledali u leđa Dinamu, te jednom ekipi Rijeke.

Zaprati HNK Hajduk, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HNK Hajduk Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi