Gent u derbiju bolji od Genka

Adnan Beganović

U jednom od derbija 23. kola belgijskog fudbalskog prvenstva Gent je na gostovanju bio bolji od Genka (2:1).

Dosta dobru utakmicu odigrali su Genk i Gent, koji je već na otvaranju stigao do prednosti. Igrala se 9. minuta kada je Kage doveo Gent u prednosti, no njihova sreća kratko je trajala jer već u 26. minuti Vossen je pogodio za 1:1.

Pred sami kraj prvog poluvremena. tačnije u 44. minuti Gent je ponovo stigao do prednosti, a strijelac je bio Yaya.

U drugom dijelu domaći su bili bolji, pokušavali su doći do izjednačenja, ali Gent je uspio sačuvati prednost iz prvog poluvremenu.