Golman Borussije Dortmund prvo napravio glupost, a onda sve šokirao svojom reakcijom

Šta radi ovaj čovjek?

Esmer Oštraković

Borussija Dortmund poražena je na gostovanju kod Union Berlina sa 2:0.

Iako se očekivalo da će Dortmund na ovom susretu pokušati doći do tri boda, na kraju nisu uspjeli sačuvati niti jedan bod.

Krenulo je zaista užasno za goste jer su gol primili u osmoj minuti i to nakon katastrofalne greške golmana Kobela.

Naime, njemu je jedan od saigrača vratio loptu, Kobel se okliznuo, te je loptu praktički gurno malo dalje od sebe.

Ipak, njegova reakcija nakon toga šokirala je sve, pa čak i komentatore koji nisu mogli da vjeruju šta se dešava.

Kobel je ostao da leži na travi, bez ikakve potrebe, umjesto da se pridigao i pokušao stići do lopte prije Haberera.

Nije se golman Borussije Dortmund ni potrudio da ispravi grešku koju je napravio, a domaći napadač je poklon iskoristio.

Grešku Kobela i gol Haberera možete pogledati OVDJE.

Haberer je do kraja poluvremena postigao još jedan gol. Igrala se 21. minuta kada mu je asistirao Siebatcheu, za na kraju će se ispostaviti konačnih 2:0.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Union Berlin je nakon ove pobjede ostao na prvom mjestu na tabeli i imaju četiri boda više od drugoplasiranog Bayerna.

Sa druge strane Borussija Dortmund se sada nalazi na osmoj poziciji sa šesnaest osvojenih bodova.